PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1995 | 73 | 1 | 29-41
Tytuł artykułu

Transformation homographique appliquée à un développement en fraction continue fini ou infini

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Kategorie tematyczne
Czasopismo
Rocznik
Tom
73
Numer
1
Strony
29-41
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1994-10-18
poprawiono
1995-01-08
Twórcy
  • Département de Mathématiques, Université de Marrakech, Bd de SAFI, BP S 15, Marrakech, Maroc
  • Laboratoire de Mathématiques, URA CNRS 741, Université de Franche-Comté, 25030 Besançon Cedex, France
Bibliografia
  • [Coh] H. Cohen, Multiplication par un entier d'une fraction continue périodique, Acta Arith. 26 (1974), 129-148.
  • [LL] S. Labhalla et H. Lombardi, Fractions de Farey et coupures de Dedekind, en préparation.
  • [Men1] M. Mendès France, Sur les fractions continues limitées, Acta Arith. 23 (1973), 207-215.
  • [Men2] M. Mendès France, The depth of a rational number, dans: Topics in Number Theory (Colloq. Debrecen, 1974), Colloq. Math. Soc. János Bolyai 13, 1976, 183-194.
  • [Ran] G. Raney, On continued fractions and finite automata, Math. Ann. 206 (1973), 265-283.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav73i1p29bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.