Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
PL
|
EN
Pełnotekstowe zasoby PLDML oraz innych baz dziedzinowych są już dostępne w nowej Bibliotece Nauki.
Zapraszamy na
https://bibliotekanauki.pl
Szukaj
Przeglądaj
Pomoc
O nas
test
PL
EN
BibTeX
PN-ISO 690:2012
Chicago
Chicago (Autor-Data)
Harvard
ACS
ACS (bez tytułu art.)
IEEE
Preferencje
Polski
English
Język
Widoczny
[Schowaj]
Abstrakt
10
20
50
100
Liczba wyników
Artykuł - szczegóły
Narzędzia
PL
EN
BibTeX
PN-ISO 690:2012
Chicago
Chicago (Autor-Data)
Harvard
ACS
ACS (bez tytułu art.)
IEEE
Adres strony
Kopiuj
Czasopismo
Discussiones Mathematicae, Differential Inclusions, Control and Optimization
1997
|
17
|
1-2
| 51-65
Tytuł artykułu
Stochastic differential inclusions
Autorzy
Michał Kisielewicz
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
The definition and some existence theorems for stochastic differential inclusions depending only on selections theorems are given.
Słowa kluczowe
EN
stochastic processes
stochastic inclusions
continuous semimartingals
stochastic differential
Kategorie tematyczne
93E03: Stochastic systems, general
93C30: Systems governed by functional relations other than differential equations (such as hybrid and switching systems)
Wydawca
Faculty of Mathematics, Computer Science and Econometrics, University of Zielona Góra
Czasopismo
Discussiones Mathematicae, Differential Inclusions, Control and Optimization
Rocznik
1997
Tom
17
Numer
1-2
Strony
51-65
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1997-09-15
Twórcy
autor
Michał Kisielewicz
Institute of Mathematics, Technical University of Zielona Góra, Podgórna 50, 65-246 Zielona Góra, Poland
Bibliografia
[1] F. Hiai, Multivalued stochastic integrals and stochastic differential inclusions, 1993 (not published).
[2] M. Kisielewicz, Set-valued stochastic integrals and stochastic inclusions, Stoch. Anal. Appl., 15 (5) (1997), 783-800.
[3] N.U. Ahmed, Existence of solutions of nonlinear stochastic differential inclusions on Banach space, Proc. World Congress Nonlinear Anal. 1993.
[4] Ph. Proter, Stochastic Integration and Differential Equations, Springer-Verlag 1990.
[5] J. Motyl, Set-valued integrals, (not published).
[6] M. Kisielewicz, Differential Inclusions and Optimal Control, Kluwer Acad. Publ. 1991.
[7] M. Kisielewicz, Properties of solution sets of stochastic inclusions, Journal Appl. Math. and Stoch. Anal., 6 (3) (1993), 217-236.
[8] J.P. Aubin and A. Cellina, Differential Inclusions, Springer-Verlag 1984.
[9] I.I. Gihman and A.V. Skorohod, The Theory of Stochastic Processes III, Springer-Verlag 1979.
[10] A. Bressan and G. Colombo, Extensions and selections of maps with decomposable values, Studia Math. 40 (1988), 69-85.
[11] I.I. Gihman and A.V. Skorohod, The Theory of Stochastic processes I, Springer-Verlag 1974.
[12] N. Ikeda and S. Watanabe, Stochastic Differential Equations and Diffusion Processes, North Holland Publ. Comp. 1981.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-div17i1-2n4bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.