Pełnotekstowe zasoby PLDML oraz innych baz dziedzinowych są już dostępne w nowej Bibliotece Nauki.
Zapraszamy na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote

Holomorphic functions of fast growth on submanifolds of the domain

100%
EN
We construct a function f holomorphic in a balanced domain D in $ℂ^N$ such that for every positive-dimensional subspace Π of $ℂ^N$, and for every p with 1 ≤ p < ∞, $f|_{Π ∩ D}$ is not $L^p$-integrable on Π ∩ D.
PL
W Pamiętniku Towarzystwa Nauk Ścisłych w Paryżu zostały opublikowane trzy prace z zakresu funkcji analitycznych. Są to: rozprawa Władysława Puchewicza (1974) i dwie prace Władysława Kretkowskiego (ps. Trzaska) (1971,1872).
EN
In Memoirs of the Society of Sciences in Paris they were published three works on analytic functions. They are: dissertation by Władysław Puchewicza (1974) and two works of Wladyslaw Kretkowski (ps. Trzaska) (1971,1872).
PL
Memorandum powstało w roku 1907 i dotyczyło reformy nauczania matematyki w uniwersytetach austriackich. Tekst memorandum, o którym jest mowa w tytule, znajduje się w archiwum Uniwersytetu Jagiellońskiego, w tece zawierającej materiały archiwalne Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu [1]. Memorandum to powstało w roku 1907 i dotyczyło reformy nauczania matematyki w uniwersytetach austriackich (w wieku XIX i w początkowych latach XX wieku studia matematyki jak tez innych przedmiotów ścisłych odbywały się w ramach wydziałów filozoficznych uniwersytetów, dlatego też tekst memorandum znalazł się w materiałach dotyczących Wydziału Filozoficznego).
PL
Oryginalnie naszym celem, który doprowadził do powstania tego artykułu, była chęć przedstawienia stanu nauczania matematyki w wyższych uczelniach Lwowa i Krakowa na przełomie XIX i XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem teorii funkcji analitycznych. W omawianym okresie katedrę profesora matematyki w C.K. Uniwersytecie im. Cesarza Franciszka I we Lwowie zajmował Józef kniaź Puzyna (1856-1919), natomiast profesorami matematyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie byli Stanisław Zaremba (1863-1942) i Kazimierz Żorawski (1866-1953).
8
Content available remote

Preface, Contents, List of Participants

32%
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.