Pełnotekstowe zasoby PLDML oraz innych baz dziedzinowych są już dostępne w nowej Bibliotece Nauki.
Zapraszamy na https://bibliotekanauki.pl

Ograniczanie wyników

Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Artykuł dostępny w postaci pełnego tekstu - kliknij by otworzyć plik
Content available

A memory of Lech Dubikajtis (1925-2014)

100%
PL
W artykule przedstawiona została działalność naukowa, dydaktyczna, organizacyjna i społeczna prof. Lecha Dubikajtisa (1925–2014) przez Autorkę, która znała profesora już od szkoły średniej, bowiem był jej nauczycielem geometrii w klasie akademickiej w Toruniu. Ponadto artykuł zawiera spis publikacji naukowych i dydaktycznych L. Dubikajtisa.
EN
The article presents the scholarly, didactic, organizational and social activities of Professor Lech Dubikajtis (1925-2014). The author knew the Professor since her high school days, as he was her geometry teacher in an advanced placement class in Torun. Besides, the article contains the list of scholarly and didactic publications by L. Dubikajtis.
2
Artykuł dostępny w postaci pełnego tekstu - kliknij by otworzyć plik
Content available

Juliusz Rudnicki (1881-1948)

100%
PL
Juliusz Rudnicki był matematykiem polskim, wykształconym w Paryżu na początku XX wieku. Kilkakrotnie brał udział w tworzeniu zrębów kształ cenia w zakresie matematyki wyższej w reaktywowanych lub nowopowstających uczelniach polskich:-- od 1915 na Politechnice Warszawskiej i na Uniwersytecie Warszawskim,-- od 1923 na Uniwersytecuie Stefana Batorego w Wilnie,-- od 1945 na Politechnice Warszawskiej ( z tymczasową siedzibą w Lublinie), na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.Był profesorem matematyki, znanym przede wszystkim jako płomienny wykładowca. Jego dziełem życia był podręcznik "Geometria Analityczna", pomyślany jako wstęp do mechaniki kwantowej i teorii względności, pośmiertnie opracowany przez Leona Jeśmanowicza.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.