Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Cover of the book
Tytuł książki

On the summability almost everywhere of orthonormal series by the method of first logarithmic means

Autorzy
Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 17 wydano: 1959
Zawartość
Warianty tytułu
Abstrakty
Słowa kluczowe
Tematy
Miejsce publikacji
Warszawa
Copyright
Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 17
Liczba stron
34
Liczba rozdzia³ów
Opis fizyczny
Rozprawy Matematyczne, Tom XVII
Daty
wydano
1959
Twórcy
autor
Bibliografia
  • [1] G. Alexits, Sur la sommabilité des séries orthogonales, Acta Math. Ac. Sc Hung. 4 (1953), p. 181-188.
  • [2] S. Borgen, Über (С, 1)-Summierbarkeif von Reihen orthogonaler Funktionen, Math. Annalen 98 (1928), p. 126-150.
  • [3] Г. М. Фихтенгольц, Курс дифференциального и интегрального исчисления, Москва 1951.
  • [4] S. Kaczmarz, Über die Konvergenz der Reihen von Orthogonalfunktionen, Math. Zeitschr. 23 (1925), p. 263-270.
  • [5] S. Kaczmarz Sur la convergence et sommabilité des développements orthogonaux, Studia Math. 1 (1929), p. 87-121.
  • [6] S. Kaczmarz and H. Steinhaus, Theorie der Orthogonalreihen, Warszawa-Lwów 1935.
  • [7] L. Kronecker, Quelques remarques sur la détermination des valeurs moyennes, Comptes Rendus, Paris, 103 (1886), p. 980-987.
  • [8] D. E. Menchoff, Sur les séries de fonctions orthogonales I, Fund. Math. 4 (1923), p. 82-105.
  • [9] D. E. Menchoff Sur les séries de fonctions orthogonales II, Fund. Math. 8 (1926), p. 56-108.
  • [10] И. П. Натансон, Теория функций вещественной переменной, Москва 1950 r.
  • [11] A. Pleesner, Über Konvergenz von trigonometrischen Reihen, Journal für Mathematik 155 (1925), p. 15-25.
  • [12] H. Rademacher, Einige Satze über Reihen von allgemeinen Orthogonalfunktionen, Math. Annalen 87 (1922), p. 112-138.
  • [13] M. Riesz, Sur la sommation des séries avec la méthode des moyennes typiques, Comptes Rendus, Paris, 149 (1909), p. 18-21.
  • [14] A. Zygmund, Sur l'application de la première moyenne arithmétique dans la théorie des séries de fonctions orthogonales, Fund. Math. 10 (1927), p. 356-362.
  • [15] A. Zygmund, Sur la sommation des séries de fonctions orthogonales, Bull, de l'Académie Pol. Cracovie, a. 1927.
Języki publikacji
EN
Uwagi
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.zamlynska-f0497476-e9c4-4c6f-9e53-6c0ef76fbf97
Identyfikatory
Kolekcja
DML-PL
Zawartość książki

rozwiń roczniki

JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.