Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Cover of the book
Tytuł książki

Fenchel-Orlicz spaces

Autorzy
Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 181 wydano: 1980
Zawartość
Warianty tytułu
Abstrakty
EN

CONTENTS

Introduction............................................................................... 5
1. Definitions and preliminary results......................................... 7
2. Completeness of $L^Φ(μ, \mathfrak{R})$.............................. 9
3. Linear functionals on $L^Φ(μ, \mathfrak{R})$....................... 26
4. Geometry of Fenchel-Orlicz spaces........................................ 41
References....................................................................................... 54
Słowa kluczowe
Tematy
Miejsce publikacji
Warszawa
Copyright
Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 181
Liczba stron
55
Liczba rozdzia³ów
Opis fizyczny
Dissertationes Mathematicae, Tom CLXXXI
Daty
wydano
1980
Twórcy
autor
Bibliografia
  • [1] E. Asplund, Fréchet differentiability of convex functions, Acta Math. 121 (1968), pp. 31-47.
  • [2] E. Asplund, and R. T. Rockafellar, Gradients of convex functions, Trans. Amer. Math. Soc. 139 (1969), pp. 443-467.
  • [3] R. G. Bartle, A general bilinear vector integral, Studia Math. 15 (1955), pp. 337-352.
  • [4] Z. Birnbaum, and W. Orlicz, Über die Verallgemeinerung des Begriffes der zueinander konjugatierten Potenzen, Studia Math. 3 (1931), pp. 1-67.
  • [5] S. Bochner, Integration von Funktionen, deren Werte die Elemente eines Vektorraumes sind, Fund. Math. 20 (1933), pp. 262-276.
  • [6] A. Brøndsted, Conjugate convex functions in topological vector spaces, Mat.-Fys. Medd. Dansk. Vid. Selsk. 34 (2) (1964), pp. 1-26.
  • [7] A. Brøndsted, and R. T. Rockafellar, On the subdifferentiability of convex functions, Proc. Amer. Math. Soc. 16 (1965), pp. 605-611.
  • [8] W. J. Davis, T. Fiegiel, W. B. Johnson, and A. Pełczyński, Factoring weakly compact operators, J. Functional Analysis 17 (1974), pp. 311-327.
  • [9] M. M. Day, Normed Linear Spaces, Third Edition, Springer-Verlag, Berlin-Heidelberg-New York 1973.
  • [10] J. Diestel, J. and J.J. Uhl, Jr., Vector Measures, AMS Math. Surveys, No. 15, 1977.
  • [11] N. Dunford, and J. T. Schwartz, Linear Operators, Part I, Interscience, New York 1958.
  • [12] W. Fenchel, On conjugate convex functions, Canad. J. Math. 1 (1949), pp. 73-77.
  • [13] A. D. Ioffe, B-spaces generated by convex integrands, and multidimensional variation problems, Soviet Math. Dokl. 11 (1970), pp. 1600-1604.
  • [14] A. D. Ioffe, Banach spaces generated by convex integrals, Optimization 3 (1971), pp. 47-86 (Russian).
  • [15] P. Kosmol, Flache Konvexität von Orliczräumen, Colloquium Math. 31 (1974), pp. 249-252.
  • [16] G. Köthe, Topological Vector Spaces I, Springer-Verlag, Berlin 1969.
  • [17] A. Kozek, Orlicz spaces of functions with values in Banach spaces, Commentationes Math. 19 (1977), pp. 259-288.
  • [18] M. A. Krasnosel'skii and Ya. B. Rutickii, Convex Functions and Orlicz Spaces (translation), P. Noordhoof, Ltd., Groningen 1961.
  • [19] I. E. Leonard and K. Sundaresan, Geometry of Lebesgue-Bochner function spaces-smoothness, Bull. Acad. Math. Soc. 79 (1973), pp. 546-549.
  • [20] J. Lindenstrauss and L. Tzafriri, Classical Banach Spaces, Springer-Verlag, Berlin-Heidelberg-New York 1973.
  • [21] W. A. J. Luxemburg, Banach Function Spaces, Delft 1955.
  • [22] J. J. Moreau, Fonctions convex en dualité, Séminaires de Mathématiques, Faculté des Sciences, Université de Montpellier (1962).
  • [23] J. J. Moreau, Fonctionnelles Convexes, Séminaire équations aux dérivées partielles, Collège de France (1966).
  • [24] J. Musielak and W. Orlicz, On modular spaces, Studia Math. 18 (1959), pp. 49-65.
  • [25] J. Musielak and W. Orlicz, Some remarks on modular spaces, Bull. Acad. Polon. Sei. Sér. Sci. Math. Astronom. Phys. 7 (1959), pp. 661-668.
  • [26] H. Nakano, Modulared semi-ordered linear spaces, Tokyo Math. Book Series, Vol. 1, 1950.
  • [27] H. Nakano, Generalized modular spaces, Studia Math. 31 (1968), pp. 439-449.
  • [28] W. Orlicz, Über eine gewisse Klasse von Rallmen vom Typus B, Bull. Int. Acad. Polon. Sci., Ser. A. (1932), pp. 207-220.
  • [29] G. Pisier, Martingales with values in uniformly convex spaces, Israel J. Math. 20 (1975), pp. 326-350.
  • [30] V. R. Portnov, Some properties of Orlicz spaces generated by M(x, w) functions, Soviet Math. Dokl, 7 (1966), pp. 1377-1380.
  • [31] M. M. Rao, Smoothness of Orlicz spaces, Proc. Acad. Amsterdam, A68 (1965), pp. 671-690.
  • [32] R. T. Rockafellar, Convex Analysis, Princeton 1970.
  • [33] M. S. Skaff, Vector valued Orlicz spaces. Generalized N-functions, I, Pacific J. Math. 28 (1969), pp. 193-206.
  • [34] M. S. Skaff, Vector valued Orlicz spaces II, Pacific J. Math. 28 (1969), pp. 413-430.
  • [35] K. Sundaresan, On the strict and uniform convexity of certain Banach spaces, Pacific J. Math. 15 (1965), pp. 1083-1086.
  • [36] B. Turett, Rotundity of Orlicz spaces, Proc. Acad. Amsterdam, A 79 (1976), pp. 462-469.
  • [37] B. Turett and J. J. Uhl, Jr., $L_p(μ, X)$ (1 < p < ∞) has the Radon-Nikodym property, if X does by martingales, Proc. Amer. Math. Soc. 61 (1976), pp. 347-350.
  • [38] J. J. Uhl, Jr., Orlicz spaces of finitely additive set functions, Studia Math. 29 (1967), pp. 19-58.
  • [39] G. Weiss, A note on Orlicz spaces, Portugaliae Math. 15 (1956), pp. 35-47.
  • [40] A. C. Zaanen, Linear Analysis, North Holland, Amsterdam 1953.
Języki publikacji
EN
Uwagi
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.zamlynska-d9dff287-0135-4ff6-91df-a39a66041945
Identyfikatory
ISBN
83-01-01117-3
ISSN
0012-3862
Kolekcja
DML-PL
Zawartość książki

rozwiń roczniki

JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.