Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Cover of the book
Tytuł książki

Non-separable Borel sets

Autorzy
Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 28 wydano: 1962
Zawartość
Warianty tytułu
Abstrakty
EN

CONTENTS
1. Introduction.................................................................................. 3
2. Baire spaces................................................................................ 5
3. The basic theorem..................................................................... 9
4. Cardinality properties; invariance of weight........................... 16
5. Classification of absolute Borel sets..................................... 22
6. Characterizations....................................................................... 26
7. Borel isomorphism and generalized homeomorphism..... 29
8. k-analytic sets............................................................................. 44
References...................................................................................... 39
Słowa kluczowe
Tematy
Miejsce publikacji
Warszawa
Copyright
Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 28
Liczba stron
41
Liczba rozdzia³ów
Opis fizyczny
Rozprawy Matematyczne, Tom XXVIII
Daty
wydano
1962
Twórcy
autor
Bibliografia
  • [1] P. Alexandroff, Die A-mengen und die topologische Konvergenz, Fund. Math. 25 (1936), pp. 561-567.
  • [2] H. Bachmann, Trans finite Zahlen, Ergebnisse der Math., Berlin 1955.
  • [3] G. Choquet, Ensembles $\mathscr{K}$-analytiques et $\mathscr{K}$ -Sousliniens, cas général et can métrique, Annales de l'Inst. Fourier 9 (1959), pp. 75-81.
  • [4] G. Choquet, Forme abstraite du théorème de capacitabilité, Annales de l'Inst. Fourier 9 (1959), pp. 83-89.
  • [5] F. Hausdorff, Mengenlehre, 3rd. ed. (reprinted New York 1944).
  • [6] F. Hausdorff, Über innere Abbildungen, Fund. Math. 23 (1934), pp. 279-291.
  • [7] F. Hausdorff, Die schlichten stetigen Bilder des Nullraums, Fund. Math. 29 (1937), pp. 151-158.
  • [8] W. Hurewicz, Relativ perfekte Teile von Punktmengen und Mengen (A), Fund. Math. 12 (1928), pp. 78-109.
  • [9] W. Hurewicz, Zur Theorie der analytischen Mengen, Fund. Math. 15 (1930), pp. 4-17.
  • [10] W. Hurewicz, Ein Satz über stetige Abbildungen, Fund. Math. 23 (1934), pp. 54-62.
  • [11] M. Katëtov, On the dimension of non-separable spaces I, Čehoslovack. Mat. Ž. 2 (77) 1952, pp. 333-368 (1953).
  • [12] K. Kunugui, La théorie des ensembles analytiques et les espaces abstraits, Journ. Fac. Sci. Hokkaido Imp. Univ. Ser. 1, 4 (1935), pp. 1-40.
  • [13] K. Kunugui, Contributions à la théorie des ensembles boréliens et analytiques I, II, III, ibid. 7 (1938-9), pp. 161-189, 8 (1939-40), pp. 1-24, 79-108.
  • [14] C. Kuratowski, Topologie I, 2nd. ed., Warsaw 1948 (Monogr. Mat. 20).
  • [15] G. W. Mackey, Les ensembles boréliens et les extensions des groupes, Journ. Math. Pures Appl. (9) 36 (1957), pp. 171-178.
  • [16] G. W. Mackey, Borel structures in groups and their duals, Trans. Amer. Math. Soc. 85 (1957), pp. 134-165.
  • [17] I. Maximoff, Sur les ensembles mesurables B dans l'espace transfini, Compositio Math. 7 (1939), pp. 201-213.
  • [18] I. Maximoff, Sur le système de Souslin d'ensembles dans l’espace transfini, Bull. Amer. Math. Soc. 46 (1940), pp. 543-550.
  • [19] K. Menger, Bemerkungen zu Grundlagenfragen III, Jahresb. der deutschen Mat.-Ver. 37 (1928), pp. 303-308.
  • [20] D. Montgomery, Non-separable metric spaces, Fund. Math. 25 (1935), pp. 527-534.
  • [21] К. Morita, Normal families and dimension theory for metric spaces, Math. Ann. 128 (1954), pp. 350-362.
  • [22] W. Sierpiński, Sur la puissance des ensembles d'une certaine classe, Fund. Math. 9 (1926), pp. 45-49.
  • [23] W. Sierpiński, Sur les projections des ensembles complémentaires aux ensembles (A), Fund. Math. 11 (1928), pp. 117-126.
  • [24] W. Sierpiński, Sur l'analycité de l'espace $D_ ω$ sens de M. Menger, Fund. Math. 35 (1948), pp. 208-212.
  • [25] W. Sierpiński, Les ensembles projectifs et analytiques, Mém. Sci. Math. 112 (1950).
  • [26] W. Sierpiński, Cardinal and ordinal numbers, Warsaw 1958 (Monogr. Mat. 34).
  • [27] A. H. Stone, Cardinals of closed sets, Mathematika 6 (1959), pp. 99-107.
Języki publikacji
EN
Uwagi
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.zamlynska-cbe30d40-7f84-46e7-9066-30f1f502ae47
Identyfikatory
Kolekcja
DML-PL
Zawartość książki

rozwiń roczniki

JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.