Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Cover of the book
Tytuł książki

Universal rational spaces

Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 293 wydano: 1990
Zawartość
Warianty tytułu
Abstrakty
EN

CONTENTS
1. Introduction......................................................................5
2. Rim-type and decompositions..........................................8
3. Defining sequences and isomorphisms..........................18
4. Embedding theorem.......................................................26
5. Construction of universal and containing spaces...........32
6. References....................................................................39
Słowa kluczowe
Tematy
Miejsce publikacji
Warszawa
Copyright
Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 293
Liczba stron
39
Liczba rozdzia³ów
Opis fizyczny
Dissertationes Mathematicae, Tom CCXCIII
Daty
wydano
1990
Twórcy
autor
  • University of Saskatchewan, Saskatoon, Saskatchewan, S7N 0W0, Canada
  • University of Alabama at Birmingham, Birmingham, AL, 35294, USA
Bibliografia
  • [A-1] R. D. Anderson, A characterization of the Universal Curve and a proof of its homogeneity, Ann. of Math. 67 (1958), 313-324.
  • [A-2] R. D. Anderson, One-dimensional continuous curves and a homogeneity theorem, Ann. of Math. 68 (1958), 1-16.
  • [B] R. H. Bing, Partitioning continuous curves, Bull. Amer. Math. Soc. 58 (1952), 536-556.
  • [I-1] S. D. Iliadis, On rim-type of spaces, in Topology: Proceedings of the International Topological Conference held in Leningrad, August, 1982, Lecture Notes in Math. 1060, Springer-Verlag, Berlin 1984, 45-64.
  • [I-2] S. D. Iliadis, Rim-finite spaces and the properly of universality, Houston J. Math. 12 (1986), 55-78.
  • [I-3] S. D. Iliadis, The rim-type of spaces and the property of universality, Houston J. Math. 13 (1987), 373-388.
  • [I-4] S. D. Iliadis, Rational spaces and the property of universality, preprint,
  • [I-T] S. D. Iliadis and E. D. Tymchatyn, Compactifications with minimum rim-type of rational spaces, Fund. Math, (to appear).
  • [K] K. Kuratowski, Topology, Vol. I and II, Academic Press, New York 1968.
  • [M-O-T] J. C. Mayer, L. G. Oversteegen and E. D. Tymchatyn, The Menger curve: Characterization and extension of homeomorphisms of non-locally-separating closed subsets, Diss. Math. 252 (1986).
  • [M-S] S. Mazurkiewicz and W. Sierpiński, Contribution à la topologie des ensembles dénombrables, Fund. Math. 1 (1920), 17-27.
  • [N] G. Nöbeling, Über regulär-eindimensionale Räume, Math. Ann. 104 (1930), 81-91.
  • [T] E. D. Tymchatyn, Compactifications of rational spaces, Houston J. Math. 3 (1977), 131-139.
Języki publikacji
EN
Uwagi
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.zamlynska-b928f756-4724-431f-a343-16e97f2c9a1b
Identyfikatory
ISBN
83-01-09921-6
ISSN
0012-3862
Kolekcja
DML-PL
Zawartość książki

rozwiń roczniki

JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.