Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Cover of the book
Tytuł książki

On functional inequalities in a single variable

Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 160 wydano: 1979
Zawartość
Warianty tytułu
Abstrakty
EN

CONTENTS

Introduction............................................................................................................ 6
1. Preliminaries ........................................................................................................... 5
2. Non-linear inequalities........................................................................................... 7
3. Continuous solutions of homogeneous inequalities....................................... 12
4. Continuous solutions of non-linear inequalities................................................ 32
References.................................................................................................................... 44
Słowa kluczowe
Tematy
Miejsce publikacji
Warszawa
Copyright
Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 160
Liczba stron
44
Liczba rozdzia³ów
Opis fizyczny
Dissertationes Mathematicae, Tom CLX
Daty
wydano
1979
Twórcy
Bibliografia
  • [1] B. Choczewski aud M. Kuczma, On the "indeterminate case" in the theory of linear functional equation, Fund. Math. 58 (1966), pp. 163-175.
  • [2] D. Czaja-Pośpiech and M. Kuczma, Continuous solutions of some functional equations in the indeterminate case, Ann. Polon. Math. 24 (1970), pp. 9-20.
  • [3] K. Knopp, Szeregi nieskończone, PWN, Warszawa 1956 (in Polish).
  • [4] M. Kuczma, Functional equations in a single variable, PWN, Warszawa 1968.
  • [5] E. Moldovan, Sur une généralisation des fonctions convexes, Mathematica 1 (24), 1 (1959), pp. 49-80.
  • [6] T. Rumak, Some theorems about difference inequalities, Comm. Math. 16 (1972), pp. 159-164.
  • [7] J. Szarski, Differential inequalities, PWN, Warszawa 1965.
  • [8] G. Szász, Théorie des treillis, Budapest 1971.
  • [9] R. Węgrzyk, Continuous solutions of a] linear homogeneous functional equation, Ann. Polon. Math. 35 (1977), pp. 15-20.
Języki publikacji
EN
Uwagi
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.zamlynska-a89f01ce-2ddd-42dc-8bda-3979473500ed
Identyfikatory
ISSN
0012-3862
ISBN
83-01-01194-7
Kolekcja
DML-PL
Zawartość książki

rozwiń roczniki

JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.