Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Cover of the book
Tytuł książki

Sur les systèmes infinis d'équations différentielles ordinaires dans certains espaces de Fréchet

Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 115 wydano: 1974
Zawartość
Warianty tytułu
Abstrakty
EN
Table des Matières

§ 1. Généralités. Matrices infinies............................................ 5
§ 2. Systèmes infinis d'équations différentielles. Problème de Cauchy. Existence-
unicité............................................................................ 10
§ 3. Approximation par les systèmes finis......................................... 20
§ 4. Dépendance de la solution des conditions initiales ou d'un paramètre......... 23
§ 5. Quelques remarques sur la séparation des variables........................... 25
Les ouvrages cités................................................................. 32
Słowa kluczowe
Tematy
Miejsce publikacji
Warszawa
Copyright
Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 115
Liczba stron
32
Liczba rozdzia³ów
Opis fizyczny
Dissertationes Mathematicae, Tom CXV
Daty
wydano
1974
Bibliografia
  • [1] G. D. Birkhoff, R. E. Langer, The boundary problems and developments associated with a system of ordinary linear differential equations of the first order, Proc. Amer. Academy of Arts and Sciences Vol. 58, N˚ 2 April 1923, p. 51-128.
  • [2] G. A. Bliss, A boundary value problems for a system of ordinary linear differential equations of the first order, Trans. Amer. Math. Soc. 28 (1926), p. 561-584.
  • [3] G. A. Bliss, Definitely self adjoint boundary value problems, Trans. Amer. Math. Soc. (1938), p. 413-428.
  • [4] A. Cellina, On the local existence of solutions of ordinary differential equations, Bull. Acad. Polonaise des Sciences, Sér. des Sciences Math. Astr. et Phys. 20 (1972), p. 293-296.
  • [5] E. A. Coddington, N. Levinson, Uniqueness and convergence of successive approximations, J. Indian Math. Soc. 16 (1952), p. 75-81.
  • [6] R. Cooke, Infinite Matrices and Sequence Spaces, London 1950.
  • [7] Н. М. Гельфанд, Г. Е. Шилов, Некоторые вопросы теории дифференциальных уравнений, Москва 1958, p. 111-118.
  • [8] K. Goebel, W. Rzymowski, An existence theorem for the equations x' = f(t, x) in Banach Space, Bull. Acad. Polonaise des Sciences, Sér. des Sciences Math. Astr. et Phys. 18 (1970), p. 367-370.
  • [9] Einar Hille, Remarques sur les systèmes des équations différentielles linéaires à une infinité de dimensions, J. Math. Pures. Appl. (9) 37 (1958), p. 375-383.
  • [10] Einar Hille, Linear differential equations in Banach Algebras, Proc. Internat. Symposium. Linear Spaces. Jerusalem 1960, p. 263-273.
  • [11] Einar Hille, Pathology of infinite systems of linear first order differential equations, Ann. Math. Pura Appl. (4) 55 (1961), p. 133-148.
  • [12] K. Moszyński, Sur une certaine classe de problèmes propres des systèmes d'équations différentielles ordinaires, Polish Academy of Sciences, Institute of Mathematics, Preprint N˚ 26, 1971.
  • [13] K. Moszyński, Une généralisation de la méthode de séparation des variables, Polish Academy of Sciences, Institute of Mathematics, Preprint N˚ 15.
  • [14] Л. В. Овсянников, Сингулярный оператор в шкале Банаховых пространств, ДАН СССР 163. 4 (1965).
  • [15] К. П. Пресидский, Счетные системы дифференциальных уравнений и устойчивость их решений, Известия Академии Наук Казахской ССР, Вып. 7 (11) (1958), p. 52-71, Вып. 8 (12) (1958), p. 46-64, Вып. 9 (13) (1960), p. 11-34.
  • [16] W. Rzymowski, On the existence of solution of the equation x' = f(t,x) in Banach space, Bull. Acad. Polonaise des Sciences, Sér. des Sciences Math. Astr. et Phys. 4 (1971), p. 295-299.
Języki publikacji
FR
Uwagi
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.zamlynska-6c6fe7fc-8eda-419e-93ba-b570be35d15d
Identyfikatory
Kolekcja
DML-PL
Zawartość książki

rozwiń roczniki

JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.