Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Cover of the book
Tytuł książki

Rational extensions of C(X) and semicontinuous functions

Autorzy
Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 270 wydano: 1988
Zawartość
Warianty tytułu
Abstrakty
EN

CONTENTS
0. Introduction...............................................................5
1. Notations and basic facts .........................................6
2. Semicontinuous functions.........................................9
3. Lattices or normal semicontinuous functions...........12
4. Q(∧)C(X).................................................................16
5. Q(∧)C(X) versus Q(∨)C(X)......................................21
6. Q(·) versus Q(∧) and Q(∨)......................................22
7. References..............................................................27
Słowa kluczowe
Tematy
Miejsce publikacji
Warszawa
Copyright
Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 270
Liczba stron
27
Liczba rozdzia³ów
Opis fizyczny
Dissertationes Mathematicae, Tom CCLXX
Daty
wydano
1988
Twórcy
autor
Bibliografia
  • [Au] G. Aumann, Reelle Funktionen, Springer Grundlehren Bd. 68, Springer, Berlin 1954.
  • [Ba-Sch] H.-J, Bandelt and J. Schmid, Multipliers on semilattices and semigroups of quotients, Houston J. Math. 9 (1983), 333-343.
  • [Be] P. Berthiaume, Generalized semigroups of quotients, Glasgow Math. J. 12 (1971), 150-161.
  • [Bi] G. Birkhoff, Lattice Theory, Amer. Math. Soc. Coll. Publ., Vol. 25, 3rd ed., Amer. Math. Soc., Princeton 1979.
  • [BL] B. Brainerd and J. Lambek, On the ring of quotients of a Boolean ring, Canad. Math. Bull. 2 (1959), 25-29.
  • [Ce] E. Čech, Topological Spaces, Wiley, New York 1966.
  • [Dl] R. P. Dilworth, The normal completion of the lattice of continuous functions, Trans. Amer. Math. Soc. 68 (1950), 427-438.
  • [FGL] N. J. Fine, L. Gillman and J. Lambek, Rings of Quotients of Rings of Functions, McGill University Press, 1965.
  • [FL] G. D. Findlay and J. Lambek, A generalized ring of quotients, I, II, Canad. Math. Bull. 1 (1958), 77-85 and 155-167.
  • [GJ] L. Gillman and M. Jerison, Rings of Continuous Functions, GTM 43, Springer, Berlin 1976.
  • [Gr] G. Grätzer, General Lattice Theory, Math. Reihe Bd. 52, Birkhäuser 1978.
  • [La] J. Lambek, Lectures on Rings and Modules, Blaisdell, 1966.
  • [MM 1] F. R. McMorris, On quotient semigroups, J. Math. Sci. 7 (1972), 48-56.
  • [MM 2] F. R. McMorris, The maximal quotient semigroup, Semigroup Forum 4 (1972), 360-364.
  • [PS] D. Papert-Strauss, Extremely disconnected spaces, Proc. Amer. Math. Soc. 18 (1967), 305-309.
  • [Sch1] J. Schmid, Multipliers on distributive lattices and rings of quotients, I. Houston J. Math. 6 (1980), 401-425.
  • [Sch2] J. Schmid, Distributive lattices and rings of quotients, in Contributions to Lattice Theory, Proc. Coll. Math. Soc. Janos Bolyai, Vol. 33, Szeged 1980, 675-696.
  • [St] M. H. Stone, Boundedness properties in function lattices, Canad. J. Math. 1 (1949), 176-186.
  • [TG] N. Bourbaki, Topologie générale, Elements de mathématique, Hermann, Paris 1974.
  • [We] H. J. Weinert, S-sets and semigroups of quotients. Semigroup Forum 19 (1980), 1-78.
Języki publikacji
EN
Uwagi
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.zamlynska-41c94d83-cacd-429f-8625-96c2f1fb0169
Identyfikatory
ISBN
83-01-07960-6
ISSN
0012-3862
Kolekcja
DML-PL
Zawartość książki

rozwiń roczniki

JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.