Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Cover of the book
Tytuł książki

Projective abelian Hopf algebras over a field

Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 205 wydano: 1983
Zawartość
Warianty tytułu
Abstrakty
EN

CONTENTS
Introduction............................................................................................................................................5
1. Cohen schemes.................................................................................................................................7
2. Projective abelian Hopf algebras......................................................................................................11
3. The structure of groups $Hom_{ℋ ₁}(^mP,^nP)$..............................................................................17
4. Endomorphism rings of $^nP$..........................................................................................................27
5. The $End_{ℋ ₁}(^nP) - End_{ℋ ₁}(^mP)$-bimodule structure of $Hom_{ℋ ₁}(^mP,^nP)$................31
References..........................................................................................................................................42
Słowa kluczowe
Tematy
Miejsce publikacji
Warszawa
Copyright
Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 205
Liczba stron
42
Liczba rozdzia³ów
Opis fizyczny
Dissertationes Mathematicae, Tom CCV
Daty
wydano
1983
Twórcy
  • Institute of Mathematics, Nicholas Copernicus University, Toruń, Poland
Bibliografia
  • [1] S. Cohen, On the structure and ideal theory of complete local rings. Trans. Amer. Math. Soc. 59 (1946), pp. 54-106.
  • [2] M. Demazure and P. Gabriel, Groupes algébriques, T. 1, Masson, Paris; North-Holand, Amsterdam 1970.
  • [3] H. Gaudier, Schemas en anneaux affines, C. R. Acad. Sci. Paris 273 (1971), pp. 768-771.
  • [4] H. Gaudier, Sur les $W_k$-bimodules et les k-anneaux connexes, C. R. Acad. Sci. Paris 275 (1972), pp. 61-64.
  • [5] M. J. Greenberg, Schemata over local rings, Ann. of Math. 73 (1961), pp. 624-648.
  • [6] M. J. Greenberg, Algebraic rings, Trans. Amer. Math. Soc. 3 (1964), pp. 472-481.
  • [7] M. Harada, Perfect categories, Osaka J. Math. 10 (1973), pp. 329-341.
  • [8] H. Kraft, Kommutative algebraische Gruppen und Ringe, Lecture Notes in Mathematics, No. 455, Springer, Berlin-New York 1975.
  • [9] J. Milnor and J. C. Moore, On the structure of Hopf algebras, Ann. of Math. 81 (1965), pp. 211-264.
  • [10] N. Popescu, Abelian categories with application to rings and modules, Academic Press, London-New York 1973.
  • [11] C. Schoeller, Étude de la catégorie des algèbres de Hopf commutatives connexes sur un corps, Manuscripta Math. 3 (1970), pp. 133-155.
  • [12] C. Schoeller, Groupes affines, commutatifs, unipotents sur un corps non parfait, Bull. Soc. Math. France 100 (1972), pp. 241-300.
  • [13] J. P. Serre, Corps locaux, Herman, Paris 1962.
  • [14] D. Simson, On pure global dimension of locally finitely presented Grothendieck categories. Fund. Math. 96 (1977), pp. 91-116.
  • [15] D. Simson and A. Skowroński, On the category of commutative connected graded Hopf algebras over a perfect field, Fund. Math. 101 (1978), pp. 137-149.
  • [16] A. Skowroński, On the category of abelian Hopf algebras over a nonperfect field. Bull. Acad. Polon. Sci., Sér. Sci. Math. Astronom. Phys. 24 (1976), pp. 675-682.
  • [17] A. Skowroński, The category of abelian Hopf algebras. Fund. Math. 107, (1980), pp. 167-193.
  • [18] M. E. Sweedler, Hopf algebras, Benjamin, New York 1969.
  • [19] O. Zariski and P. Samuel, Commutative algebra, Vol. I, Van Nostrand, Princeton 1958.
Języki publikacji
EN
Uwagi
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.zamlynska-1d5af516-be04-454b-8815-985215a4e6ac
Identyfikatory
ISBN
83-01-02449-6
ISSN
0012-3862
Kolekcja
DML-PL
Zawartość książki

rozwiń roczniki

JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.