Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Cover of the book
Tytuł książki

The obstruction to the deformation of a map out of a subspace

Autorzy
Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 295 wydano: 1990
Zawartość
Warianty tytułu
Abstrakty
EN

Introduction
1. Preliminaries.............................................................................................5
2. The obstruction to the deformation of a map out of a subspace.............12
3. The case of smooth closed oriented manifolds.......................................17
4. The invariant $o_B(f)$ for PD-spaces.....................................................21
5. The local case of obstruction theory.......................................................24
References.................................................................................................29
Słowa kluczowe
Tematy
Miejsce publikacji
Warszawa
Copyright
Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 295
Liczba stron
29
Liczba rozdzia³ów
Opis fizyczny
Dissertationes Mathematicae, Tom CCXCV
Daty
wydano
1990
Twórcy
autor
  • Higher Pedagogical College, Olsztyn Department of Mathematics, Żołnierska 14, 10-561 Olsztyn, Poland
Bibliografia
  • [1] R. F. Brown, The Lefschetz Fixed Point Theorem, Scott-Foresman, 1971.
  • [2] R. Dobreńko, The local obstruction fixed point index of fiber preserving maps, in: Coll. Soc. J. Bolyai 41, Topology and Appl., Eger 1983, 247-259.
  • [3] R. Dobreńko and Z. Kucharski, On the generalization of the Nielsen number, Fund. Math. 134 (1990).
  • [4] E. Fadell and S. Husseini, Fixed point theory for non-simply connected manifolds. Topology 20 (1981), 53-92.[5] E. Fadell and S. Husseini, Local fixed point theory for non-simply connected manifolds, Illinois J. Math. 25 (1981), 673-699.
  • [6] E. Fadell and S. Husseini, A fixed point theory for fiber-preserving maps, Lecture Notes in Math. 886 (1981), 49-72.
  • [7] S. T. Hu, Homotopy Theory, New York 1959.
  • [8] E. Spanier, Algebraic Topology, McGraw-Hill Inc., 1966.
  • [9] N. Steenrod, The Topology of Fibre Bundles, Princeton 1952.
  • [10] G. W. Whitehead, Elements of Homotopy Theory, Springer-Verlag, 1978.
Języki publikacji
EN
Uwagi
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.zamlynska-05f04bc3-4b64-4a12-a3b9-a9f32de60026
Identyfikatory
ISBN
83-01-09969-0
ISSN
0012-3862
Kolekcja
DML-PL
Zawartość książki

rozwiń roczniki

JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.