PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | 66 | 1 |
Tytuł artykułu

Cartan connection of transversally Finsler foliation

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
The purpose of this paper is to define transversal Cartan connectionof Finsler foliation and to prove its existence and uniqueness.
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
66
Numer
1
Opis fizyczny
Daty
wydano
2012
online
2016-07-24
Twórcy
Bibliografia
  • Alvarez Paiva, J. C., Duran, C. E., Isometric submersions of Finsler manifolds, Proc. Amer. Math. Soc. 129 (2001), no. 8, 2409-2417 (electronic).
  • Kobayashi, S., Nomizu, K., Foundations of Differential Geometry, vol. I, Interscience Publishers, a division of John Wiley & Sons, New York-London, 1963.
  • Miernowski, A., A note on transversally Finsler foliation, Ann. Univ. Mariae Curie-Skłodowska Sect. A 60 (2006), 57-64.
  • Miernowski, A., Mozgawa, W., Lift of the Finsler foliation to its normal bundle, Differential Geom. Appl. 24 (2006), no. 2, 209-214.
  • Molino, P., Riemannian Foliations, Progress in Mathematics, 73, Birkhauser Boston, Inc., Boston, MA, 1988.
  • Spiro, A., Chern’s orthonormal frame bundle of a Finsler space, Houston J. Math. 25 (1999), no. 4, 641-659.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ojs-doi-10_17951_a_2012_66_1_41-48
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.