PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2015 | 43 | 2 |
Tytuł artykułu

Bayesian Control of a Discrete-Time Linear System with Uniformly Distributed Disturbances

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
The main objective of this article is to develop Bayesian optimal control for a class of linear stochastic discrete time systems. By taking into consideration that the disturbances in the system are given by a random variable having an uniform distribution with a natural parameter, we prove that the Bayes control
PL
W pracy tej rozważa się zagadnienie sterowania optymalnego liniowym systemem dynamicznym z dyskretnym czasem, przy addytywnych zakłóceniach.  Zakłócenia są niezależnymi zmiennymi losowymi o jednakowym rozkładzie podanym z dokładnością do parametru. Sterowanie odbywa się w układzie zamkniętym.  Funkcja strat to nieujemnie określona forma kwadratowa zależna od stanu systemu i zastosowanego sterowania.  Horyzont sterowania jest ograniczoną zmienną losową o znanym rozkładzie, niezależną od zakłóceń, a pomiary stanu nie są obarczone błędem.  Wykorzystując metodę programowania dynamicznego wyznaczono analityczną postać algorytmu bayesowskiego sterowania optymalnego w układzie zamkniętym: dla zakłóceń  o rozkładzie jednostajnym na [0, λ] oraz dla zakłóceń o rozkładzie jednostajnym na [λ1,  λ2].
Rocznik
Tom
43
Numer
2
Opis fizyczny
Daty
wydano
2015
online
2015-12-27
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ojs-doi-10_14708_ma_v43i2_827
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.