PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2015 | 43 | 2 |
Tytuł artykułu

Review of the book 'Statistics for imaging, optics, and photonics' by Peter Bajorski

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
The book under review presents necessary analytical techniques in thecontext of real examples from various areas within the field, including remote sensing,color science, printing, and astronomy. Except the textbook the author provided aweb-page related material containing the data sets and various other material whichmakes the book more useful as the course monograph.
PL
Niniejsza książka [1] 1 ma na celu zwięzłe przedstawienie metod statystycznych przydatnych w przetwarzaniu rzeczywistych danych pochodzących z różnych źródeł. Format i charakter danych, do których zebrane z różnych źródeł modele i algorytmy wnioskowania zostały zebrane, jest skutkiem rozwoju metod diagnostycznych i pomiarowych rozwijanych w medycynie, technice, astronomii, ogólnie rozumianych metodach śledzenia zmian w chronionych obszarach otaczającej człowieka i chronione obiekty przestrzeni. Wszystkie techniki zaprezentowane w książce są poparte rzeczywistymi zbiorami danych z teledetekcji, analizy barw, druku i innych pokrewnych zagadnień. W celu wzmocnienia intuicji i lepszego zrozumienia geometrycznych aspektów poruszanych zagadnień w książce zamieszczono 198 zdjęć, obrazów, rycin i wykresów. Każdy z dziesięciu rozdziałów zawiera wprowadzenie w omawianą metodologię przed jej zastosowaniem do złożonych struktur danych. Książka adresowana jest głównie do studentów i doktorantów kierunków interdyscyplinarnych. Znajdą w niej również ważne informacje matematycy rozwiązujący zagadnienia praktyczne oraz tematy do dalszych badań statystycy prowadzący badania podstawowe w tej dyscyplinie. Trzy rozdziały dodatkowe pomyślane są jako wprowadzenie do specjalistycznego języka stosowanego przez statystyków oraz przetwarzania danych dla celów wnioskowania statystycznego.
Rocznik
Tom
43
Numer
2
Opis fizyczny
Daty
wydano
2015
online
2016-01-22
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ojs-doi-10_14708_ma_v43i2_1103
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.