PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2014 | 42 |
Tytuł artykułu

Scientific specialties

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
I want to refer to some extremely important topics of the discussion about the applications of mathematics in Poland. Combining this philosophy of modern applied mathematics, heavily modeled on the relationships with models of mechanics, physics, etc., I fully justified the implementation of a new scientific specialization which is ,, the mathematical physics''. There are well-known in Poland and abroad appropriate scientific centers with such profile of research. 
PL
 Chcę się odnieść do pewnych niesamowicie ważnych wątków dyskusji o zastosowaniach matematyki w Polsce. Łącząc tę filozofię nowoczesnej matematyki stosowanej, mocno wzorowanej na powiązaniach z modelami mechaniki, fizyki etc., uważam w pełni uzasadnionym wprowadzenie też nowej specjalności naukowej,  która ujmuje tego rodzaju badania. Stosowana nazwa to ,,fizyka matematyczna''. Taka nazwa jest dobrze znane w kraju i za granicami Polski. Są też odpowiednie szeroko rozpowszechnione ośrodki naukowo-badawcze i katedry na uniwersytetach, które prowadzą badania w tym zakresie. 
Słowa kluczowe
EN
PL
Rocznik
Tom
42
Opis fizyczny
Daty
wydano
2014
online
2014-09-29
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ojs-doi-10_14708_ma_v42i3_625
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.