PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2013 | 7 |
Tytuł artykułu

Publications of the Society of Sciences in Paris

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
The aim of the paper is to present the full list of publications of the Society of Sciences in Paris. In the cited documents it has been preserved the original spelling and punctuation.
PL
Na temat publikacji matematycznych Towarzystwa Nauk Ścisłych pisano już wcześniej (yide Jadwiga Dianni (1974), Władysław Folkierski (1895), Andrzej Mężyński(1978)). Publikacje te w najlepszym wypadku ograniczają się do podania listy publikacji książkowych Towarzystwa lub do wymienienia niektórych publikacji matematycznych w Pamiętniku Towarzystwa Nauk Ścisłych, bez ich głębszej analizy, czy też porównania z odpowiednimi publikacjami zagranicznymi epoki. Nie wyjaśniają więc w jakimkolwiek stopniu, na ile wartościowe były wspomniane publikacje. Wszystkie publikacje były finansowane przez Jana Działyńskiego, bo ostatecznie wszystko sprowadzało się do jego mecenatu. Natomiast większość pomysłów na publikowane książek pochodziła od mentora, choć nie członka Towarzystwa, Grakcha Henryka Niewęgłowskiego. Bez pieniędzy Jana Działyńskiego nie byłoby wydawnictw TNŚ; bez Niewęgłowskiego nie byłoby pomysłów na podręczniki i monografie matematyczne.Celem pracy jest przedstawienie pełnej listy publikacji Towarzystwa Nauk Ścisłychw Paryżu. W cytowanych dokumentach zachowana została oryginalna pisowniai interpunkcja.
Rocznik
Tom
7
Opis fizyczny
Daty
wydano
2013
online
2015-05-07
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ojs-doi-10_14708_am_v7i0_742
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.