PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1996 | vol. 08 |
Tytuł artykułu

On summability methods defined by sequential matrix methods and those defined by the iteration products of matrix transformations

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
EN
O metodach sumowalności określonych przez ciągowe metody macierzowe oraz określonych przez złożenie przekształceń macierzowych
Języki publikacji
Abstrakty
PL
Druk wykonano z diapozytywów dostarczonych przez autorów.
EN
We introduce sequential matrix methods, called shortly SM-methods, and show that they are equivalent to the well-known methods defined by iteration products of matrix transform ations, being rather more complicated for investigations than SM-methods. Our main goal is to present result on the b-perfectness and the perfectness of regular SM-methods which can frequently be reform ulated for iteration products of matrix transformations.
PL
Praca jest streszczeniem opartym głównie na mojej pracy doktorskiej z uwzględnieniem pewnych modyfikacji i uzupełnień. Na początku, po omówieniu ogólnego pojęcia metody w sensie teorii sumowalności, wprowadzono pojęcie ciągowej metody macierzowej (sequential matrix method, SM-method). Dalej, zwrócono uwagę na równoważność takich metod z dobrze znanymi metodami określonymi przez złożenie przekształceń macierzowych, która pozwala badać te ostatnie metody przez sprowadzenie ich do ciągowych metod macierzowych. W szczególności, dotyczy to własności metod związanych z regularnością i prawie regularnością (Paragrafy 1.2 i 1.3) oraz związanych z opisem topologii w pełnym polu metody (Paragraf 3 .1). Celem głównym pracy jest przedstawienie wyników w zakresie b-doskonałości i doskonałości regularnych ciągowych metod macierzowych (Rozdziały 2 i 3) z zastosowaniem do opisu odpowiednich własności metod określonych przez złożenie przekształceń macierzowych.
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
Opis fizyczny
Daty
wydano
1996
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
URI
http://hdl.handle.net/11089/13683
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.hdl_11089_13683
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.