PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2014 | 12 | 3 | 510-516
Tytuł artykułu

Minkowski’s inequality and sums of squares

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
Positive polynomials arising from Muirhead’s inequality, from classical power mean and elementary symmetric mean inequalities and from Minkowski’s inequality can be rewritten as sums of squares.
Wydawca
Czasopismo
Rocznik
Tom
12
Numer
3
Strony
510-516
Opis fizyczny
Daty
wydano
2014-03-01
online
2013-12-21
Twórcy
Bibliografia
  • [1] Caicedo A., Positive polynomials, http://caicedoteaching.wordpress.com/2008/11/11/275-positive-polynomials/
  • [2] Fidalgo C., Kovacec A., Positive semidefinite diagonal minus tail forms are sums of squares, Math. Z., 2011, 269(3–4), 629–645 http://dx.doi.org/10.1007/s00209-010-0753-y[WoS][Crossref]
  • [3] Fujisawa R., Algebraic means, Proc. Imp. Acad., 1918, 1(5), 159–170 http://dx.doi.org/10.3792/pia/1195582221[Crossref]
  • [4] Ghasemi M., Marshall M., Lower bounds for polynomials using geometric programming, SIAM J. Optim., 2012, 22(2), 460–473 http://dx.doi.org/10.1137/110836869[Crossref]
  • [5] Hurwitz A., Über den Vergleich des arithmetischen und des geometrischen Mittels, In: Mathematische Werke II: Zahlentheorie, Algebra und Geometrie, Birkhäuser, Basel, 1932, 505–507
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.doi-10_2478_s11533-013-0346-1
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.