PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2013 | 11 | 7 | 1283-1295
Tytuł artykułu

A Perron-type theorem for nonautonomous delay equations

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
We show that if the Lyapunov exponents of a linear delay equation x′ = L(t)x t are limits, then the same happens with the exponential growth rates of the solutions to the equation x′ = L(t)x t + f(t, x t) for any sufficiently small perturbation f.
Wydawca
Czasopismo
Rocznik
Tom
11
Numer
7
Strony
1283-1295
Opis fizyczny
Daty
wydano
2013-07-01
online
2013-04-26
Twórcy
  • Departamento de Matemática, Instituto Superior Técnico, 1049-001, Lisboa, Portugal, cvalls@math.ist.utl.pt
Bibliografia
  • [1] Barreira L., Pesin Ya., Nonuniform Hyperbolicity, Encyclopedia Math. Appl., 115, Cambridge University Press, Cambridge, 2007
  • [2] Barreira L., Valls C., Stability of Nonautonomous Differential Equations, Lecture Notes in Math., 1926, Springer, Berlin, 2008
  • [3] Coffman C.V., Asymptotic behavior of solutions of ordinary difference equations, Trans. Amer. Math. Soc., 1964, 110, 22–51 http://dx.doi.org/10.1090/S0002-9947-1964-0156122-9[Crossref]
  • [4] Coppel W.A., Stability and Asymptotic Behavior of Differential Equations, D.C. Heath, Boston, 1965
  • [5] Hale J.K., Verduyn Lunel S.M., Introduction to Functional-Differential Equations, Appl. Math. Sci., 99, Springer, New York, 1993
  • [6] Hartman P., Wintner A., Asymptotic integrations of linear differential equations, Amer. J. Math., 1955, 77, 45–86 http://dx.doi.org/10.2307/2372422[Crossref]
  • [7] Lettenmeyer F., Über das asymptotische Verhalten der Lösungen von Differentialgleichungen und Differentialgleichungssystemen, Sitzungsberichte der Königl. Bayerischen Akademie der Wissenschaften, München, 1929, 201–252
  • [8] Matsui K., Matsunaga H., Murakami S., Perron type theorem for functional differential equations with infinite delay in a Banach space, Nonlinear Anal., 2008, 69(11), 3821–3837 http://dx.doi.org/10.1016/j.na.2007.10.017[Crossref]
  • [9] Perron O., Über Stabilität und asymptotisches Verhalten der Integrale von Differentialgleichungssystemen, Math. Z., 1929, 29(1), 129–160 http://dx.doi.org/10.1007/BF01180524[Crossref]
  • [10] Pituk M., A Perron type theorem for functional differential equations, J. Math. Anal. Appl., 2006, 316(1), 24–41 http://dx.doi.org/10.1016/j.jmaa.2005.04.027[Crossref]
  • [11] Pituk M., Asymptotic behavior and oscillation of functional differential equations, J. Math. Anal. Appl., 2006, 322(2), 1140–1158 http://dx.doi.org/10.1016/j.jmaa.2005.09.081[Crossref]
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.doi-10_2478_s11533-013-0244-6
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.