PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2013 | 11 | 5 | 865-875
Tytuł artykułu

Best constants for metric space inversion inequalities

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
For every metric space (X, d) and origin o ∈ X, we show the inequality I o(x, y) ≤ 2d o(x, y), where I o(x, y) = d(x, y)/d(x, o)d(y, o) is the metric space inversion semimetric, d o is a metric subordinate to I o, and x, y ∈ X \ {o} The constant 2 is best possible.
Słowa kluczowe
Wydawca
Czasopismo
Rocznik
Tom
11
Numer
5
Strony
865-875
Opis fizyczny
Daty
wydano
2013-05-01
online
2013-03-14
Twórcy
autor
Bibliografia
  • [1] Bonk M., Heinonen J., Koskela P., Uniformizing Gromov Hyperbolic Spaces, Astérisque, 207, Société Mathématique de France, Paris, 2001
  • [2] Buckley S.M., Falk K., Wraith D.J., Ptolemaic spaces and CAT(0), Glasg. Math. J., 2009, 51(2), 301–314 http://dx.doi.org/10.1017/S0017089509004984
  • [3] Buckley S.M., Herron D.A., Xie X., Metric space inversions, quasihyperbolic distance, and uniform spaces, Indiana Univ. Math. J., 2008, 57(2), 837–890
  • [4] Buckley S.M., Wraith D.J., McDougall J., On Ptolemaic metric simplicial complexes, Math. Proc. Cambridge Philos. Soc., 2010, 149(1), 93–104 http://dx.doi.org/10.1017/S0305004110000125
  • [5] Foertsch T., Lytchak A., Schroeder V., Nonpositive curvature and the Ptolemy inequality, Int. Math. Res. Not. IMRN, 2007, 22, #rnm100
  • [6] Foertsch T., Schroeder V., Hyperbolicity, CAT(−1)-spaces and the Ptolemy inequality, Math. Ann., 2011, 350(2), 339–356 http://dx.doi.org/10.1007/s00208-010-0560-0
  • [7] Herron D., Shanmugalingam N., Xie X., Uniformity from Gromov hyperbolicity, Illinois J. Math., 2008, 52(4), 1065–1109
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.doi-10_2478_s11533-013-0213-0
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.