PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2013 | 11 | 3 | 423-434
Tytuł artykułu

On restrictions of generic modules of tame algebras

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
Given a convex algebra ∧0 in the tame finite-dimensional basic algebra ∧, over an algebraically closed field, we describe a special type of restriction of the generic ∧-modules.
Wydawca
Czasopismo
Rocznik
Tom
11
Numer
3
Strony
423-434
Opis fizyczny
Daty
wydano
2013-03-01
online
2012-12-22
Twórcy
  • Centro de Ciencias Matemáticas, Universidad Nacional Autónoma de México, Morelia, 58089, México, raymundo@matmor.unam.mx
  • Facultad de Matemáticas, Universidad Autónoma de Yucatán, Mérida, 97119, México, jperezt@uady.mx
  • Centro de Ciencias Matemáticas, Universidad Nacional Autónoma de México, Morelia, 58089, México, salmeron@matmor.unam.mx
Bibliografia
  • [1] Assem I., Simson D., Skowronski A., Elements of the Representation Theory of Associative Algebras, 1, London Math. Soc. Stud. Texts, 65, Cambridge University Press, Cambridge, 2006 http://dx.doi.org/10.1017/CBO9780511614309[Crossref]
  • [2] Bautista R., Pérez E., Salmerón L., On restrictions of indecomposables of tame algebras, Colloq. Math., 2011, 124(1), 35–60 http://dx.doi.org/10.4064/cm124-1-4[Crossref]
  • [3] Bautista R., Pérez E., Salmerón L., On generically tame algebras over perfect fields, Adv. Math., 2012, 231(1), 436–481 http://dx.doi.org/10.1016/j.aim.2012.04.029[Crossref][WoS]
  • [4] Bautista R., Salmerón L., Zuazua R., Differential Tensor Algebras and their Module Categories, London Math. Soc. Lecture Note Ser., 362, Cambridge University Press, Cambridge, 2009 http://dx.doi.org/10.1017/CBO9781139107105[Crossref]
  • [5] Crawley-Boevey W.W., Tame algebras and generic modules, Proc. London Math. Soc., 1991, 63(2), 241–265 http://dx.doi.org/10.1112/plms/s3-63.2.241[Crossref]
  • [6] Drozd Yu.A., Tame and wild matrix problems, In: Representations and Quadratic Forms, 154, Akad. Nauk Ukrain. SSR, Inst. Mat., Kiev, 1979, 39–74 (in Russian)
  • [7] Simson D., Skowronski A., Elements of the Representation Theory of Associative Algebras, 2, London Math. Soc. Stud. Texts, 71, Cambridge University Press, Cambridge, 2007 http://dx.doi.org/10.1017/CBO9780511619403[Crossref]
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.doi-10_2478_s11533-012-0153-0
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.