PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2012 | 10 | 1 | 150-158
Tytuł artykułu

The norm convergence of a Magnus expansion method

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
We consider numerical approximation to the solution of non-autonomous evolution equations. The order of convergence of the simplest possible Magnus method is investigated.
Słowa kluczowe
Wydawca
Czasopismo
Rocznik
Tom
10
Numer
1
Strony
150-158
Opis fizyczny
Daty
wydano
2012-02-01
online
2011-12-09
Twórcy
Bibliografia
  • [1] Bátkai A., Csomós P., Farkas B., Nickel G., Operator splitting for non-autonomous evolution equations, J. Funct. Anal., 2011, 260(7), 2163–2190 http://dx.doi.org/10.1016/j.jfa.2010.10.008
  • [2] Engel K.-J., Nagel R., One-Parameter Semigroups for Linear Evolution Equations, Grad. Texts in Math., 194, Springer, New York, 2000
  • [3] Faragó I., Horváth R., Havasi Á., Numerical solution of the Maxwell equations in time-varying medium using Magnus expansion, Cent. Eur. J. Math., 2012, 10(1), 137–149 http://dx.doi.org/10.2478/s11533-011-0074-3
  • [4] Hochbruck M., Lubich Ch., On Magnus integrators for time-dependent Schrödinger equations, SIAM J. Numer. Anal., 2003, 41(3), 945–963 http://dx.doi.org/10.1137/S0036142902403875
  • [5] Hochbruck M., Ostermann A., Exponential integrators, Acta Numer., 2010, 19, 209–286 http://dx.doi.org/10.1017/S0962492910000048
  • [6] Iserles A., Marthinsen A., Nørsett S.P., On the implementation of the method of Magnus series for linear differential equations, BIT, 1999, 39(2), 281–304 http://dx.doi.org/10.1023/A:1022393913721
  • [7] Iserles A., Munthe-Kaas H.Z., Nørsett S.P., Zanna A., Lie-group methods, Acta Numer., 2000, 9, 215–365 http://dx.doi.org/10.1017/S0962492900002154
  • [8] Magnus W., On the exponential solution of differential equations for a linear operator, Comm. Pure Appl. Math., 1954, 7(4), 649–673 http://dx.doi.org/10.1002/cpa.3160070404
  • [9] Nickel G., Evolution semigroups and product formulas for nonautonomous Cauchy problems, Math. Nachr., 2000, 212, 101–116 http://dx.doi.org/10.1002/(SICI)1522-2616(200004)212:1<101::AID-MANA101>3.0.CO;2-3
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.doi-10_2478_s11533-011-0101-4
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.