PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2009 | 7 | 4 | 623-628
Tytuł artykułu

Smoothing of rational m-ropes

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
In a recent paper, Gallego, González and Purnaprajna showed that rational 3-ropes can be smoothed. We generalise their proof, and obtain smoothability of rational m-ropes for m ≥ 3.
Słowa kluczowe
Wydawca
Czasopismo
Rocznik
Tom
7
Numer
4
Strony
623-628
Opis fizyczny
Daty
wydano
2009-12-01
online
2009-10-31
Twórcy
  • School of Mathematics, University of Edinburgh, The King’s Buildings, Edinburgh, Scotland, UK, t.koeppe@ed.ac.uk
Bibliografia
  • [1] Arbarello E., Cornalba M., Su una congettura di Petri, Comm. Math. Helv., 1981, 56, 1–38 http://dx.doi.org/10.1007/BF02566195[Crossref]
  • [2] Arbarello E., Cornalba M., Griffiths P.A., Harris J., Geometry of algebraic curves I, Springer, Berlin, 1985
  • [3] Ballico E., A remark on linear series of general k-gonal curves, Boll. Unione Mat. Ital. (7), 1989, 3-A, 195–197
  • [4] Ballico E., Scrollar invariants of smooth projective curves, J. Pure Appl. Algebra, 2003, 166(3), 239–246 http://dx.doi.org/10.1016/S0022-4049(01)00023-8[Crossref]
  • [5] Bayer D., Eisenbud D., Ribbons and their canonical embeddings, Trans. Amer. Math. Soc, 1995, 347(3), 719–756 http://dx.doi.org/10.2307/2154871[Crossref]
  • [6] Chandler K.A., Geometry of dots and ropes, Trans. Amer. Math. Soc, 1995, 347(3), 767–784 http://dx.doi.org/10.2307/2154873[Crossref]
  • [7] Coppens M., Martens G., Linear series on a general k-gonal curve, Abh. Math. Sem. Univ. Hamburg, 1999, 69, 347–371 http://dx.doi.org/10.1007/BF02940885[Crossref]
  • [8] Eisenbud D., Van de Ven A., On the normal bundles of smooth rational space curves, Math. Ann., 1981, 256(4), 453–463 http://dx.doi.org/10.1007/BF01450541[Crossref]
  • [9] Gallego F.J., González M., Purnaprajna B.P., Deformation of finite morphisms and smoothing of ropes, Compos. Math., 2008, 144(3), 673–688 http://dx.doi.org/10.1112/S0010437X07003326[WoS][Crossref]
  • [10] González M., Smoothing of ribbons over curves, J. Reine Angew. Math., 2006, 591, 201–213
  • [11] Hartshorne R., Cohomological dimension of algebraic varieties, Ann. of Math., 1968, 88(3), 402–450 http://dx.doi.org/10.2307/1970720[Crossref]
  • [12] Mumford D., Abelian varieties, Tata Institute of Fundamental Research Studies in Mathematics, Oxford University Press, London 1970
  • [13] Sacchiero G., Normal bundles of rational curves in projective space, Ann. Univ. Ferrara Sez. VII (N.S.), 1980, 26, 33–40
  • [14] Schreyer F.-O., Syzygies of canonical curves and special linear series, Math. Ann., 1986, 275(1), 105–137 http://dx.doi.org/10.1007/BF01458587[Crossref]
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.doi-10_2478_s11533-009-0039-y
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.