PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2009 | 7 | 3 | 382-386
Tytuł artykułu

Co-fibered products of algebraic curves

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
We give examples of failure of the existence of co-fibered products in the category of algebraic curves.
Twórcy
Bibliografia
  • [1] Berkson A., Polynomial subfields over perfect fields, Nordisk Mat. Tidskr., 1973, 21, 29–30
  • [2] Bremner A., Morton P., Polynomial relations in characteristic p, Q. J. Math., 1978, 29(115), 335–347 http://dx.doi.org/10.1093/qmath/29.3.335
  • [3] Beals R.M., Wetherell J.L., Zieve M.E., Polynomials with a common composite, preprint available at http://arxiv.org/abs/0707.1552
  • [4] Margulis G.A., Discrete subgroups of semisimple Lie groups, Ergebnisse der Mathematik und ihrer Grenzgebiete (3), vol. 17, Springer-Verlag, Berlin, 1991
  • [5] Waterhouse W., Intersections of two cofinite subfields, Archiv der Mathematik, 2004, 82(4), 298–300 http://dx.doi.org/10.1007/s00013-003-4872-0
  • [6] Zieve M.E., Mueller P., On Ritt’s polynomial decomposition theorems, preprint available at http://arxiv.org/abs/0807.3578
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.doi-10_2478_s11533-009-0030-7
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.