PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2008 | 6 | 4 | 576-580
Tytuł artykułu

A note on strong pseudoconvexity

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
A strongly pseudoconvex function is generalized to non-smooth settings. A complete characterization of the strongly pseudoconvex radially lower semicontinuous functions is obtained.
Wydawca
Czasopismo
Rocznik
Tom
6
Numer
4
Strony
576-580
Opis fizyczny
Daty
wydano
2008-12-01
online
2008-10-08
Twórcy
Bibliografia
  • [1] Diewert W.E., Alternative characterizations of six kinds of quasiconvexity in the nondifferentiable case with applications to nonsmooth programming, In: Schaible S., Ziemba W.T. (Eds.), Generalized concavity in optimization and economics, Academic Press, New York, 1981, 51–95
  • [2] Diewert W.E., Avriel M., Zang I., Nine kinds of quasiconcavity and concavity, J. Econom. Theory, 1981, 25, 397–420 http://dx.doi.org/10.1016/0022-0531(81)90039-9
  • [3] Hadjisavvas N., Schaible S., On strong pseudomonotonicity and (semi)strict quasimonotonicity, J. Optim. Theory Appl., 1993, 79, 139–155 http://dx.doi.org/10.1007/BF00941891
  • [4] Hadjisavvas N., Schaible S., On strong pseudomonotonicity and (semi)strict quasimonotonicity, J. Optim. Theory Appl., 1995, 85,741–742 http://dx.doi.org/10.1007/BF02193065
  • [5] Ivanov V.I., First order characterizations of pseudoconvex functions, Serdica Math. J., 2001, 27, 203–218
  • [6] Karamardian S., Complementarity problems over cones with monotone and pseudomonotone maps., J. Optim. Theory Appl., 1976, 18, 445–454 http://dx.doi.org/10.1007/BF00932654
  • [7] Karamardian S., Schaible S., Seven kinds of monotone maps, J. Optim. Theory Appl., 1990, 66, 37–46 http://dx.doi.org/10.1007/BF00940531
  • [8] Komlósi S., Generalized monotonicity in nonsmooth analysis, In: Komlósi S., Rapcsák T., Schaible S. (Eds.), Generalized convexity, Springer Verlag, Heidelberg, 1994, 263–275
  • [9] Mishra M.S., Nanda S., Acharya D., Strong pseudo-convexity and symmetric duality in nonlinear programming, J. Aust. Math. Soc. Ser. B, 1985, 27, 238–244 http://dx.doi.org/10.1017/S0334270000004884
  • [10] Ponstein J., Seven kinds of convexity, SIAM Review, 1967, 9, 115–119 http://dx.doi.org/10.1137/1009007
  • [11] Weir T., On strong pseudoconvexity in nonlinear programming duality, Opsearch, 1990, 27, 117–121
  • [12] Yang Y., On strong pseudoconvexity and strong pseudomonotonicity, Numer. Math. J. Chinese Univ., 2000, 22, 141–146
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.doi-10_2478_s11533-008-0041-9
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.