PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2008 | 6 | 1 | 143-148
Tytuł artykułu

Vector bundles on Hirzebruch surfaces whose twists by a non-ample line bundle have natural cohomology

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
Here we study vector bundles E on the Hirzebruch surface F e such that their twists by a spanned, but not ample, line bundle M = $$ \mathcal{O} $$ Fe(h + ef) have natural cohomology, i.e. h 0(F e, E(tM)) > 0 implies h 1(F e, E(tM)) = 0.
Wydawca
Czasopismo
Rocznik
Tom
6
Numer
1
Strony
143-148
Opis fizyczny
Daty
wydano
2008-03-01
online
2008-02-26
Twórcy
Bibliografia
  • [1] Catanese F., Footnotes to a theorem of Reider, In: Sommese A.J., Biancofiore A., Livorni E.L. (Eds.), Algebraic Geometry Proceedings(L’Aquila 1988), Lecture Notesin Math. 1417, Springer, Berlin, 1990, 67–74 http://dx.doi.org/10.1007/BFb0083333
  • [2] Fogarty J., Algebraic families on analgebraic surface, Amer. J. Math., 1968, 90, 511–521 http://dx.doi.org/10.2307/2373541
  • [3] Hartshorne R., Stable reflexive sheaves, Math. Ann., 1980, 254, 121–176 http://dx.doi.org/10.1007/BF01467074
  • [4] Huybrechts D., Lehn M., The geometry of moduli spaces of sheaves, Friedr. Vieweg & Sohn, Braunschweig, 1997
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.doi-10_2478_s11533-008-0009-9
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.