PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2008 | 6 | 1 | 13-24
Tytuł artykułu

Linear gradings of polynomial algebras

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
Let k be a field, let $$ G $$ be a finite group. We describe linear $$ G $$-gradings of the polynomial algebra k[x 1, ..., x m] such that the unit component is a polynomial k-algebra.
Słowa kluczowe
Wydawca
Czasopismo
Rocznik
Tom
6
Numer
1
Strony
13-24
Opis fizyczny
Daty
wydano
2008-03-01
online
2008-02-26
Twórcy
Bibliografia
  • [1] Kane R., Reflection groups and invariant theory, Springer-Verlag, New York, Berlin, Heidelberg, 2001
  • [2] Kraft H., Geometrische Methoden in der Invariantentheorie, Vieweg & Sohn, Braunschweig, 1985 (in German)
  • [3] Li W., Remarks on rings of constants of derivations II, Comm. Algebra, 1992, 20, 2191–2194 http://dx.doi.org/10.1080/00927879208824456
  • [4] Maubach S., An algorithm to compute the kernel of a derivation up to a certain degree, J. Symbolic Comput., 2000, 29, 959–970 http://dx.doi.org/10.1006/jsco.1999.0334
  • [5] Nowicki A., Strelcyn J.M., Generators of rings of constants for some diagonal derivations in polynomial rings, J. Pure Appl. Algebra, 1995, 101, 207–212 http://dx.doi.org/10.1016/0022-4049(94)00011-7
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.doi-10_2478_s11533-008-0002-3
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.