Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Cover of the book
Tytuł książki

Infinite primes and ordered fields

Autorzy
Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 69 wydano: 1970
Zawartość
Warianty tytułu
Abstrakty
EN

CONTENTS
Introduction....................................................................................... 5
§ 1. Preliminaries............................................................................ 8
§ 2. Constructions........................................................................... 10
§ 3. Orders and modes.................................................................. 13
§ 4. Conic primes............................................................................ 19
§ 5. Intersections of conic primes................................................ 24
§ 6. The space X (F)........................................................................ 26
§ 7. Extensions................................................................................ 34
§ 8. Rational functions.................................................................... 36
References....................................................................................... 40
Słowa kluczowe
Tematy
Miejsce publikacji
Warszawa
Copyright
Seria
Rozprawy Matematyczne tom/nr w serii: 69
Liczba stron
40
Liczba rozdzia³ów
Opis fizyczny
Dissertationes Mathematicae, Tom LXIX
Daty
wydano
1970
Twórcy
autor
Bibliografia
  • [1] E. Artin, Über die Zerlegung definiter Funktionen in Quadrate, Abh. Math. Sem. Univ. Hamburg 5 (1927), pp. 100-115.
  • [2] E. Artin and O. Schreier, Algebraische Konstruktion reeler Körper, ibid. pp. 85-99.
  • [3] E. Baer, Über nichtarchimedisch geordnete Körper, S.-B. Heidelberger Akad. Wiss. Math. Nat. Kl. 8 (1927), pp. 3-13.
  • [4] D.W. Dubois, On partly ordered fields, Proc. Amer. Math. Soc. 7 (1966), pp. 918-930.
  • [5] D.W. Dubois, a. A note on David Harrison’s theory of preprimes, Pacific J. Math. 21 (1967), pp. 15-19. b. Second note on..., ibid. 24 (1968), pp. 57-68.
  • [6] L. Fuchs, Partially ordered algebraic systems, Oxford 1963.
  • [7] D.K. Harrison, Finite and infinite primes for rings and fields, Mem. Amer. Math. Soc. 68 (1966).
  • [8] M. Henriksen and D.Gr. Johnson, On the structure of a class of Archimedean lattice-ordered algebras, Fund. Math. 50 (1961), pp. 73-94.
  • [9] J.R. Isbell, Embedding two ordered rings in one ordered ring, Part I., J. Algebra 4 (1966), pp. 341-364.
  • [10] N. Jacobson, Lectures in Abstract Algebra, vol. Ill, Princeton 1964.
  • [11] D.G. Johnson, On a representation theorem for a class of Archimedean lattice-ordered rings, Proc. London Math. Soc. 12 (1962), pp. 207-225.
  • [12] J.L. Kelley, General Topology, New York 1955.
  • [13] H.J. Weinert, Über Halbringe und Halbkörper, III, Acta Math. Sei. Hungar. 13 (1962), pp. 365-378.
Języki publikacji
EN
Uwagi
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.desklight-9d24f30b-a931-45ac-80e6-7d68b290d821
Identyfikatory
Kolekcja
DML-PL
Zawartość książki

rozwiń roczniki

JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.