PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2000 | 141 | 3 | 201-208
Tytuł artykułu

Operators with an ergodic power

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
We prove that if some power of an operator is ergodic, then the operator itself is ergodic. The converse is not true.
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
141
Numer
3
Strony
201-208
Opis fizyczny
Daty
wydano
2000
otrzymano
1998-05-06
poprawiono
2000-03-06
Twórcy
  • Departamento de Análisis Matemático, Universidad de La Laguna, 38271 La Laguna (Tenerife), Spain
  • Departamento de Matemáticas, Universidad de Cantabria, 39071 Santander, Spain
  • UFR de Mathématiques, Université des Sciences et Technologies de Lille, 59655 Villeneuve d'Ascq Cedex, France
Bibliografia
  • [1] T. Bermúdez, M. González and A. Martinón, On the poles of the local resolvent, Math. Nachr. 193 (1998), 19-26.
  • [2] T. Bermúdez, M. González and M. Mbekhta, Local ergodic theorems, Extracta Math. 13 (1997), 243-248.
  • [3] T. Bermúdez and A. Martinón, On Neumann operators, J. Math. Anal. Appl. 200 (1996), 698-707.
  • [4] L. Burlando, A generalization of the uniform ergodic theorem to poles of arbitrary order, Studia Math. 122 (1997), 75-98.
  • [5] I. Colojoară and C. Foiaş, Theory of Generalized Spectral Operators, Gordon and Breach, 1968.
  • [6] D. Drissi, On a theorem of Gelfand and its local generalizations, Studia Math. 123 (1997), 185-194.
  • [7] N. Dunford, Spectral theory I. Convergence to projections, Trans. Amer. Math. Soc. 54 (1943), 185-217.
  • [8] U. Krengel, Ergodic Theorems, de Gruyter Stud. Math. 6, Berlin, 1985.
  • [9] K. B. Laursen and M. Mbekhta, Operators with finite chain length and the ergodic theorem, Proc. Amer. Math. Soc. 123 (1995), 3443-3448.
  • [10] M. Mbekhta et J. Zemánek, Sur le théorème ergodique uniforme et le spectre, C. R. Acad. Sci. Paris Sér. I Math. 317 (1993), 1155-1158.
  • [11] M. Radjabalipour, Decomposable operators, Bull. Iranian Math. Soc. 9 (1978), 1L-49L.
  • [12] R. Sine, A note on the ergodic properties of homeomorphisms, Proc. Amer. Math. Soc. 57 (1976), 169-172.
  • [13] A. C. Taylor and D. C. Lay, Introduction to Functional Analysis, 2nd ed., Wiley, New York, 1980.
  • [14] H.-D. Wacker, Über die Verallgemeinerung eines Ergodensatzes von Dunford, Arch. Math. (Basel) 44 (1985), 539-546.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-smv141i3p201bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.