PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1998 | 129 | 1 | 59-65
Tytuł artykułu

On quasipositive elements in ordered Banach algebras

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
Let a real Banach algebra A with unit be ordered by an algebra cone K. We study the elements a ∈ A with exp(ta) ∈ K, t≥ 0.
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
129
Numer
1
Strony
59-65
Opis fizyczny
Daty
wydano
1998
otrzymano
1997-06-23
poprawiono
1997-10-17
Twórcy
autor
Bibliografia
  • [1] G. P. Barker, On matrices having an invariant cone, Czechoslovak Math. J. 22 (1972), 49-68.
  • [2] F. F. Bonsall, and J.Duncan, Complete Normed Algebras, Springer, 1973.
  • [3] H.-J. Krieger, Beiträge zur Theorie positiver Operatoren, Akademie-Verlag, Berlin, 1969.
  • [4] R. Loewy and H. Schneider, Positive operators on the n-dimensional ice cream cone, J. Math. Anal. Appl. 49 (1975), 375-392.
  • [5] H. Raubenheimer and D. Rode, Cones in Banach algebras, Indag. Math. 7 (1996), 489-502.
  • [6] R. Redheffer and W. Walter, Flow-invariant sets and differential inequalities in normed spaces, Appl. Anal. 5 (1975), 149-161.
  • [7] H. H. Schaefer, Topological Vector Spaces, Springer, 1980.
  • [8] P. Volkmann, Gewöhnliche Differentialungleichungen mit quasimonoton wachsenden Funktionen in topologischen Vektorräumen, Math. Z. 127 (1972), 157-164.
  • [9] P. Volkmann, Über die Invarianz konvexer Mengen und Differentialungleichungen in einem normierten Raume, Math. Ann. 203 (1973), 201-210.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-smv129i1p59bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.