PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1997 | 124 | 2 | 101-105
Tytuł artykułu

Reflexivity of isometries

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
We prove that any set of commuting isometries on a separable Hilbert space is reflexive.
Słowa kluczowe
Kategorie tematyczne
Czasopismo
Rocznik
Tom
124
Numer
2
Strony
101-105
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1994-08-11
poprawiono
1995-10-31
poprawiono
1996-11-14
Twórcy
autor
  • Georgia Institute of Technology, Atlanta, Georgia 30332, U.S.A.
  • Washington University, St. Louis, Missouri 63130, U.S.A.
Bibliografia
  • [1] H. Bercovici, A factorization theorem with applications to invariant subspaces and the reflexivity of isometries, preprint.
  • [2] H. Bercovici and W. S. Li, Reflexivity of certain pairs of commuting isometries, preprint.
  • [3] J. B. Conway, The Theory of Subnormal Operators, Amer. Math. Soc., Providence, 1991.
  • [4] J. A. Deddens, Every isometry is reflexive, Proc. Amer. Math. Soc. 28 (1971), 509-512.
  • [5] D. Hadwin and E. Nordgren, Subalgebras of reflexive algebras, J. Operator Theory 7 (1982), 3-23.
  • [6] K. Horák and V. Müller, On commuting isometries, Czechoslovak Math. J. 43 (118) (1993), 373-382.
  • [7] J. E. McCarthy, Reflexivity of subnormal operators, Pacific J. Math. 161 (1993), 359-370.
  • [8] M. Ptak, Reflexivity of pairs of isometries, Studia Math. 83 (1986), 47-55.
  • [9] M. Ptak, Erratum to the paper "Reflexivity of pairs of isometries", ibid. 103 (1992), 221-223.
  • [10] D. Sarason, Invariant subspaces and unstarred operator algebras, Pacific J. Math. 17 (1996), 511-517.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-smv124i2p101bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.