PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1997 | 124 | 1 | 1-7
Tytuł artykułu

On a function that realizes the maximal spectral type

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
We show that for a unitary operator U on $L^2(X,μ)$, where X is a compact manifold of class $C^r$, $r ∈ ℕ ∪ {∞,ω}$, and μ is a finite Borel measure on X, there exists a $C^r$ function that realizes the maximal spectral type of U.
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
124
Numer
1
Strony
1-7
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1995-12-05
poprawiono
1996-12-03
Twórcy
  • Department of Mathematics and Computer Science, Nicholas Copernicus University, Chopina 12/18, 87-100 Toruń, Poland , fraczek@mat.uni.torun.pl
Bibliografia
  • [1] V. M. Alexeyev, Existence of a bounded function of the maximal spectral type, Ergodic Theory Dynam. Systems 2 (1982), 259-261.
  • [2] S. Bochner and W. T. Martin, Several Complex Variables, Princeton Univ. Press, Princeton, 1948.
  • [3] N. Dunford and T. Schwartz, Linear Operators, Wiley-Interscience, 1971.
  • [4] H. Grauert, On Levi's problem and the imbedding of real-analytic manifolds, Ann. of Math. 68 (1958), 460-472.
  • [5] W. Parry, Topics in Ergodic Theory, Cambridge Univ. Press, Cambridge, 1981.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-smv124i1p1bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.