PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1996 | 120 | 2 | 155-158
Tytuł artykułu

Idempotents dans les algèbres de Banach

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR EN
Abstrakty
EN
Using the holomorphic functional calculus we give a characterization of idempotent elements commuting with a given element in a Banach algebra.
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
120
Numer
2
Strony
155-158
Opis fizyczny
Daty
wydano
1996
otrzymano
1995-07-26
poprawiono
1996-03-15
Twórcy
autor
  • Département de Mathématiques, Faculté des Sciences, Oujda, Morocco
  • International Centre for Theoretical Physics, Trieste, Italy
Bibliografia
  • [1] F. F. Bonsall and J. Duncan, Complete Normed Algebras, Springer, Berlin, 1973.
  • [2] G. N. Hile and W. E. Pfaffenberger, Generalized spectral theory in complex Banach algebras, Canad. J. Math. 37 (1985), 1211-1236.
  • [3] G. N. Hile and W. E. Pfaffenberger, Idempotents in complex Banach algebras, ibid. 39 (1987), 625-630.
  • [4] A. M. Sinclair, The norm of a hermitian element in a Banach algebra, Proc. Amer. Math. Soc. 28 (1971), 446-450.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-smv120i2p155bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.