PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1996 | 120 | 1 | 89-94
Tytuł artykułu

A non-locally convex topological algebra with all commutative subalgebras locally convex

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
We construct a complete multiplicatively pseudoconvex algebra with the property announced in the title. This solves Problem 25 of [6].
Słowa kluczowe
Kategorie tematyczne
Czasopismo
Rocznik
Tom
120
Numer
1
Strony
89-94
Opis fizyczny
Daty
wydano
1996
otrzymano
1996-04-12
poprawiono
1996-04-17
Twórcy
autor
  • Institute of Mathematics, Polish Academy of Sciences, Śniadeckich 8, P.O. Box 137, 00-950 Warszawa, Poland, zelazko@impan.impan.gov.pl
Bibliografia
  • [1] A. Kokk and W. Żelazko, On vector spaces and algebras with maximal locally pseudoconvex topologies, Studia Math. 112 (1995), 195-201.
  • [2] A. Mallios, Topological Algebras. Selected Topics, North-Holland, Amsterdam, 1986.
  • [3] S. Rolewicz, Metric Linear Spaces, PWN, Warszawa, 1972.
  • [4] L. Waelbroeck, Topological Vector Spaces and Algebras, Lecture Notes in Math. 230, Springer, 1971.
  • [5] W. Żelazko, Selected Topics in Topological Algebras, Aarhus Univ. Lecture Notes 31, 1971.
  • [6] W. Żelazko, On certain open problems in topological algebras, Rend. Sem. Mat. Fis. Milano 59 (1989), 1992, 49-58.
  • [7] W. Żelazko, A non-Banach m-convex algebra all of whose closed commutative subalgebras are Banach algebras, Studia Math. 119 (1996), 195-198.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-smv120i1p89bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.