PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1996 | 118 | 3 | 277-283
Tytuł artykułu

A quasinilpotent operator with reflexive commutant

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
An example of a nonzero quasinilpotent operator with reflexive commutant is presented.
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
118
Numer
3
Strony
277-283
Opis fizyczny
Daty
wydano
1996
otrzymano
1995-08-312
poprawiono
1996-01-29
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, FEI, Slovak Technical University, Ilkovičova 3, 812 19 Bratislava, Slovak Republic, zajac@kmat.elf.stuba.sk
Bibliografia
  • [1] Š. Drahovský and M. Zajac, Hyperinvariant subspaces of operators on Hilbert spaces, in: Functional Analysis and Operator Theory, Banach Center Publ. 30, Inst. Math., Polish Acad. Sci., 1994, 117-126.
  • [2] D. Hadwin and E. A. Nordgren, Reflexivity and direct sums, Acta Sci. Math. (Szeged) 55 (1991), 181-197.
  • [3] D. A. Herrero, A dense set of operators with tiny commutants, Trans. Amer. Math. Soc. 327 (1991), 159-183.
  • [4] W. R. Wogen, On cyclicity of commutants, Integral Equations Operator Theory 5 (1982), 141-143.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-smv118i3p277bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.