PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1996 | 118 | 2 | 169-174
Tytuł artykułu

A note on the Ehrhard inequality

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
We prove that for λ ∈ [0,1] and A, B two Borel sets in $ℝ^n$ with A convex, $Φ^{-1}(γ_n(λA + (1-λ)B)) ≥ λΦ^{-1}(γ_n(A)) + (1-λ)Φ^{-1}(γ_n(B))$, where $γ_n$ is the canonical gaussian measure in $ℝ^n$ and $Φ^{-1}$ is the inverse of the gaussian distribution function.
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
118
Numer
2
Strony
169-174
Opis fizyczny
Daty
wydano
1996
otrzymano
1995-09-26
poprawiono
1995-11-07
Twórcy
  • Institute of Mathematics, Warsaw University, Banacha 2, 02-097 Warszawa, Poland, rlatala@mimuw.edu.pl
Bibliografia
  • [1] A. Ehrhard, Symétrisation dans l'espace de Gauss, Math. Scand. 53 (1983), 281-301.
  • [2] M. Ledoux and M. Talagrand, Probability in Banach Spaces, Springer, 1991.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-smv118i2p169bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.