PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1995-1996 | 117 | 1 | 73-77
Tytuł artykułu

On rank one elements

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Without the "scarcity lemma", two kinds of "rank one elements" are identified in semisimple Banach algebras.
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
117
Numer
1
Strony
73-77
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1995-03-15
poprawiono
1995-06-21
Twórcy
autor
Bibliografia
  • [1] B. Aupetit, A Primer on Spectral Theory, Springer, 1991.
  • [2] B. Aupetit and H. du T. Mouton, Spectrum preserving linear mappings in Banach algebras, Studia Math. 109 (1994), 91-100.
  • [3] F. F. Bonsall and J. Duncan, Complete Normed Algebras, Springer, 1973.
  • [4] J. B. Conway, Functions of One Complex Variable, Springer, 1978.
  • [5] R. E. Harte, Invertibility and Singularity, Dekker, 1988.
  • [6] R. A. Hirschfeld and B. E. Johnson, Spectral characterization of finite-dimensional algebras, Indag. Math. 34 (1972), 19-23.
  • [7] A. A. Jafarian and A. R. Sourour, Spectrum-preserving linear maps, J. Funct. Anal. 66 (1986), 255-261.
  • [8] H. du T. Mouton, On inessential ideals in Banach algebras, Quaestiones Math. 17 (1994), 59-66.
  • [9] H. du T. Mouton and H. Raubenheimer, On rank one and finite elements in Banach algebras, Studia Math. 104 (1993), 211-219.
  • [10] J. Puhl, The trace of finite and nuclear elements in Banach algebras, Czechoslovak Math. J. 28 (1978), 656-676.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-smv117i1p73bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.