PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1994 | 108 | 1 | 21-23
Tytuł artykułu

Certain lacunary cosine series are recurrent

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
Let the coefficients of a lacunary cosine series be bounded and not square-summable. Then the partial sums of the series are recurrent.
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
108
Numer
1
Strony
21-23
Opis fizyczny
Daty
wydano
1994
otrzymano
1992-04-07
Twórcy
autor
  • Department of Mathematical Sciences, Northern Illinois University, DeKalb, Illinois 60115, U.S.A.
  • Department Of Mathematics, Kansas State University, Manhattan, Kansas 66506, U.S.A.
Bibliografia
  • [1] J. M. Anderson and L. D. Pitt, On recurrence properties of certain lacunary series. I. General results, J. Reine Angew. Math. 377 (1987), 65-82.
  • [2] J. M. Anderson and L. D. Pitt, On recurrence properties of certain lacunary series, II. The series $∑_1^n exp(ia^nθ)$, ibid., 83-96.
  • [3] D. A. Brannan and W. K. Hayman, Research problems in complex analysis, Bull. London Math. Soc. 21 (1989), 1-35.
  • [4] T. Murai, Gap series, in: Analytic Function Theory of One Complex Variable, Y. Komatu, K. Niino and C. Yang (eds.), Pitman Res. Notes in Math. 212, Longman Scientific & Technical, New York, 1989, 149-177.
  • [5] D. Ullrich, Recurrence for lacunary cosine series, preprint.
  • [6] A. Zygmund, Trigonometric Series, 2nd ed., Cambridge Univ. Press, 1959.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-smv108i1p21bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.