PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1993 | 105 | 1 | 101-104
Tytuł artykułu

On the eigenvalue asymptotics of certain Schrödinger operators

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
Subelliptic estimates on nilpotent Lie groups and the Cwikel-Lieb-Rosenblum inequality are used to estimate the number of eigenvalues for Schrödinger operators with polynomial potentials.
Słowa kluczowe
Kategorie tematyczne
Czasopismo
Rocznik
Tom
105
Numer
1
Strony
101-104
Opis fizyczny
Daty
wydano
1993
otrzymano
1992-11-25
poprawiono
1993-02-08
Twórcy
  • Institute of Mathematics, Polish Academy of Sciences, Wrocław Branch, Kopernika 18, 51-617 Wrocław, Poland
Bibliografia
  • [1] W. Cupała, On the essential spectrum and eigenvalue asymptotics of certain Schrödinger operators, Studia Math. 96 (1990), 195-202.
  • [2] Ch. L. Fefferman, The uncertainty principle, Bull. Amer. Math. Soc. 9 (1983), 129-206.
  • [3] G. B. Folland, Subelliptic estimates and function spaces on nilpotent Lie groups, Ark. Mat. 13 (1975), 161-207.
  • [4] K. Löwner, Über monotone Matrixfunktionen, Math. Z. 38 (1934), 177-216.
  • [5] B. Simon, Functional Integration and Quantum Physics, Academic Press, 1979.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-smv105i1p101bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.