PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1992 | 103 | 2 | 133-142
Tytuł artykułu

Strictly ergodic Toeplitz flows with positive entropies and trivial centralizers

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
A class of strictly ergodic Toeplitz flows with positive entropies and trivial topological centralizers is presented.
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
103
Numer
2
Strony
133-142
Opis fizyczny
Daty
wydano
1992
otrzymano
1990-11-22
poprawiono
1991-11-08
Twórcy
  • Institute of Mathematics, Nicholas Copernicus University, Chopina 12/18, 87-100 Toruń, Poland
  • Institute of Mathematics, Nicholas Copernicus University, Chopina 12/18, 87-100 Toruń, Poland
Bibliografia
  • [1] C. Grillenberger, Constructions of strictly ergodic systems I Given entropy, Z. Wahrsch. Verw. Gebiete 25 (1970), 323-334.
  • [2] D. Newton, On canonical factors of ergodic dynamical systems, J. London Math. Soc. (2) 19 (1979), 129-136.
  • [3] P. Walters, Affine transformations and coalescence, Math. Systems Theory 8 (1) (1974), 33-44.
  • [4] S. Williams, Toeplitz minimal flows which are not uniquely ergodic, Z. Wahrsch. Verw. Gebiete 67 (1984), 95-107.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-smv103i2p133bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.