PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1992 | 103 | 1 | 71-77
Tytuł artykułu

On generalized inverses in C*-algebras

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
We investigate when a C*-algebra element generates a closed ideal, and discuss Moore-Penrose and commuting generalized inverses.
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
103
Numer
1
Strony
71-77
Opis fizyczny
Daty
wydano
1992
otrzymano
1991-08-17
poprawiono
1992-01-22
Twórcy
autor
  • Queen's University, Belfast, BT7 1NN, Northern Ireland, U.K.
  • Université de Lille, 59655 Villeneuve d'Ascq Cedex, France
Bibliografia
  • [1] K. R. Goodearl, Notes on Real and Complex C*-Algebras, Shiva, 1982.
  • [2] R. E. Harte, Fredholm, Weyl and Browder theory, Proc. Royal Irish Acad. 85A (1985), 151-176.
  • [3] R. E. Harte, Invertibility and Singularity, Dekker, 1988.
  • [4] R. E. Harte and M. Ó Searcóid, Positive elements and the B* condition, Math. Z. 193 (1986), 1-9.
  • [5] I. Kaplansky, Rings of Operators, Benjamin, 1968.
  • [6] T. Kato, Perturbation Theory for Linear Operators, Springer, 1966.
  • [7] Z. V. Kovarik, Similarity and interpolation between projectors, Acta Sci. Math. (Szeged) 39 (1977), 341-351.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-smv103i1p71bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.