PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1998 | 155 | 1 | 95-99
Tytuł artykułu

Distinguishing two partition properties of ω1

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
It is consistent that $ω_1→(ω_1,(ω:2))^2$ but $ω_1↛(ω_1,ω+2)^2$.
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
155
Numer
1
Strony
95-99
Opis fizyczny
Daty
wydano
1998
otrzymano
1997-05-21
poprawiono
1997-07-08
Twórcy
  • Department of Computer Science, Eötvös University, Múzeum krt. 6-8, Budapest 1088, Hungary, kope@cs.elte.hu
Bibliografia
  • [1] J. E. Baumgartner and A. Hajnal, A proof (involving Martin's axiom) of a partition relation, Fund. Math. 78 (1973), 193-203.
  • [2] W. W. Comfort and S. Negrepontis, Chain Conditions in Topology, Cambridge Univ. Press, 1982.
  • [3] B. Dushnik and E. W. Miller, Partially ordered sets, Amer. J. Math. 63 (1941), 600-610.
  • [4] P. Erdős and R. Rado, A partition calculus in set theory, Bull. Amer. Math. Soc. 62 (1956), 427-489.
  • [5] A. Hajnal, Some results and problems on set theory, Acta Math. Acad. Sci. Hungar. 11 (1960), 277-298.
  • [6] S. Todorčević, Forcing positive partition relations, Trans. Amer. Math. Soc. 280 (1983), 703-720.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-fmv155i1p95bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.