PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1994-1995 | 146 | 3 | 215-238
Tytuł artykułu

Linear orders and MA + ¬wKH

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
I prove that the statement that "every linear order of size $2^ω$ can be embedded in $(ω^ω, ≪)$" is consistent with MA + ¬ wKH.
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
146
Numer
3
Strony
215-238
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1993-05-14
poprawiono
1994-07-18
Twórcy
  • Department of Mathematics, University of Wisconsin-Madison, Madison, Wisconsin 53706, U.S.A.
Bibliografia
  • [K] K. Kunen, Set Theory. An Introduction to Independence Proofs, North-Holland, 1980.
  • [L] R. Laver, Linear orders in $(ω)^ω$ under eventual dominance, in: Logic Colloquium '78, M. Boffa, D. van Dalen and K. McAloon (eds.), North-Holland, 1979, 299-302.
  • [M] W. Mitchell, Aronszajn trees and the independence of the transfer property, Ann. Math. Logic 5 (1972), 21-46.
  • [T] S. Todorčević, Some consequences of MA + ¬ wKH, Topology Appl. 12 (1981), 187-202.
  • [W] W. H. Woodin, Set theory and discontinuous homomorphisms from Banach algebras, Ph.D. thesis, University of California-Berkeley, 1983.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-fmv146i3p215bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.