PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1992 | 141 | 2 | 109-118
Tytuł artykułu

Planar rational compacta and universality

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
We prove that in some families of planar rational compacta there are no universal elements.
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
141
Numer
2
Strony
109-118
Opis fizyczny
Daty
wydano
1992
otrzymano
1991-03-18
Twórcy
  • Department of Mathematics, University of Patras, Patras, Greece
  • Department of Mathematics, University of Patras, Patras, Greece
Bibliografia
  • [I] S. D. Iliadis, The rim-type of spaces and the property of universality, Houston J. Math. 13 (1987), 373-388.
  • [K] J. L. Kelley, General Topology, Van Nostrand, Princeton 1957.
  • [Ku] K. Kuratowski, Topology, Vols. I, II, Academic Press, New York 1966, 1968.
  • [M-T] J. C. Mayer and E. D. Tymchatyn, Containing spaces for planar rational compacta, Dissertationes Math. 300 (1990).
  • [M-S] S. Mazurkiewicz et W. Sierpiński, Contribution à la topologie des ensembles dénombrables, Fund. Math. 1 (1920), 17-27.
  • [N] G. Nöbeling, Über regular-eindimensionale Räume, Math. Ann. 104 (1931), 81-91.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-fmv141i2p109bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.