PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2010 | 30 | 2 | 193-205
Tytuł artykułu

A note on good pseudo BL-algebras

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
Pseudo BL-algebras are a noncommutative extention of BL-algebras. In this paper we study good pseudo BL-algebras and consider some classes of these algebras.
Rocznik
Tom
30
Numer
2
Strony
193-205
Opis fizyczny
Daty
wydano
2010
otrzymano
2009-11-10
poprawiono
2009-11-17
Twórcy
  • Institute of Mathematics and Physics, University of Podlasie, 3 Maja 54, 08-110 Siedlce, Poland
Bibliografia
  • [1] C.C. Chang, Algebraic analysis of many valued logics, Trans. Amer. Math. Soc. 88 (1958), 467-490. doi: 10.1090/S0002-9947-1958-0094302-9
  • [2] A. Di Nola, G. Georgescu and A. Iorgulescu, Pseudo-BL algebras I, Multiple-Valued Logic 8 (2002), 673-714.
  • [3] A. Di Nola, G. Georgescu and A. Iorgulescu, Pseudo-BL algebras II, Multiple-Valued Logic 8 (2002), 717-750.
  • [4] G. Dymek, Bipartite pseudo MV-algebras, Discussiones Math., General Algebra and Appl. 26 (2006), 183-197.
  • [5] G. Dymek and A. Walendziak, On maximal ideals of pseudo MV-algebras, Comment. Math. 47 (2007), 117-126.
  • [6] G. Georgescu and A. Iorgulescu, Pseudo MV-algebras: a noncommutative extension of MV-algebras, 'The Proceedings of the Fourth International Symposium on Economic Informatics', Bucharest, Romania, May (1999), 961-968.
  • [7] G. Georgescu and A. Iorgulescu, Pseudo BL-algebras: a noncommutative extension of BL-algebras, 'Abstracts of the Fifth International Conference FSTA 2000', Slovakia (2000), 90-92.
  • [8] G. Georgescu and L.L. Leuştean, Some classes of pseudo-BL algebras, J. Austral. Math. Soc. 73 (2002), 127-153. doi: 10.1017/S144678870000851X
  • [9] P. Hájek, Metamathematics of fuzzy logic, Kluwer, Amsterdam 1998. doi: 10.1007/978-94-011-5300-3
  • [10] P. Hájek, Fuzzy logics with noncommutative conjuctions, Journal of Logic and Computation 13 (2003), 469-479. doi: 10.1093/logcom/13.4.469
  • [11] P. Hájek, Observations on non-commutative fuzzy logic, Soft Computing 8 (2003), 38-43. doi: 10.1007/s00500-002-0246-y
  • [12] J. Rachůnek, A non-commutative generalisations of MV-algebras, Math. Slovaca 52 (2002), 255-273.
  • [13] A. Walendziak and M. Wojciechowska, Bipartite pseudo BL-algebras, Demonstratio Mathematica XLIII (3) (2010), 487-496.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-doi-10_7151_dmgaa_1169
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.