PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2014 | 34 | 1 | 95-107
Tytuł artykułu

Some characterizations of 2-primal ideals of a Γ-semiring

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
This paper is a continuation of our previous paper entitled "On 2-primal Γ-semirings". In this paper we have introduced the notion of 2-primal ideal in Γ-semiring and studied it.
Rocznik
Tom
34
Numer
1
Strony
95-107
Opis fizyczny
Daty
wydano
2014
otrzymano
2013-09-10
poprawiono
2013-10-27
Twórcy
autor
  • Department of Pure Mathematics, University of Calcutta, 35, Ballygunge Circular Road, Kolkata - 700019, India
  • Department of Pure Mathematics, University of Calcutta, 35, Ballygunge Circular Road, Kolkata - 700019, India
Bibliografia
  • [1] C. Selvaraj and S. Petchimuthu, Characterization of 2-Primal Γ-Rings, Southeast Asian Bull. Math. 34 (2010) 1083-1094.
  • [2] C. Selvaraj and S. Petchimuthu, Characterization of 2-primal ideals, Far East J. Math. Sci. 28 (2008) 249-256.
  • [3] G.F. Birkenmeier, H.E. Heatherly and E.K. Lee, Completely Prime Ideals and Associated Radicals, in: Proc. Biennial Ohio State-Denision Conference 1992, S.K. Jain and S.T. Rizvi (Ed(s)), (World Scientific, New Jersey, 1993) 102-129.
  • [4] M.M.K. Rao, Γ-semiring-I, Southeast Asian Bull. Math. 19 (1995) 49-54.
  • [5] M.M.K. Rao, Γ-semiring-II, Southeast Asian Bull. Math. 21 (1997) 281-287.
  • [6] N. Nobusawa, On a generalization of the ring theory, Osaka J. Math. 1 (1964) 81-89.
  • [7] P.J. Allen and W.R. Windham, Operator semigroup with applications to semiring, Publicationes Mathematicae 20 (1973) 161-175.
  • [8] S.K. Sardar, On Jacobson radical of a Γ-semiring, Far East J. Math. Sci. 35 (2005) 1-9.
  • [9] S.K. Sardar and U. Dasgupta, On primitive Γ-semiring, Far East J. Math. Sci. 34 (2004) 1-12.
  • [10] T.K. Dutta and S.K. Sardar, On prime ideals and prime radical of a Γ-semirings, ANALELE ŞTIINŢIFICE ALE UNIVERSITĂŢII 'AL.I.CUZA' IAŞI, Matematică Tomul XLVI.s.I.a, f.2 (2000) 319-329.
  • [11] T.K. Dutta and S.K. Sardar, Semiprime ideals and irreducible ideals of Γ-semirings, Novi Sad J. Math. 30 (2000) 97-108.
  • [12] T.K. Dutta and S.K. Sardar, On the operator semirings of a Γ-semiring, Southeast Asian Bull. Math., Springer-Verlag 26 (2002) 203-213.
  • [13] T.K. Dutta and S.K. Sardar, On Levitzki radical of a Γ-semiring, Bull. Calcutta Math. Soc. 95 (2003) 113-120.
  • [14] T.K. Dutta and S. Dhara, On uniformly strongly prime Γ-semirings, Southeast Asian Bull. Math. 30 (2006) 39-48.
  • [15] T.K. Dutta and S. Dhara, On uniformly strongly prime Γ-semirings (II), Discuss. Math. General Algebra and Appl. 26 (2006) 219-231.
  • [16] T.K. Dutta and S. Dhara, On strongly prime Γ-semirings, ANALELE ŞTIINŢIFICE ALE UNIVERSITĂŢII 'AL.I.CUZA' DIN IAŞI(S. N.) Matematică Tomul LV, f.1 (2009) 213-224.
  • [17] T.K. Dutta and S. Dhara, On 2-primal Γ-semirings, Southeast Asian Bull. Math. 37 (2013) 699-714.
  • [18] T.K. Dutta, K.P. Shum and S. Dhara, On NI Γ-semirings, Int. J. Pure and Appl. Math. 84 (2013) 279-298. doi: 10.12732/ijpam.v84i3.14.
  • [19] W.E. Barnes, On the Γ-rings of Nobusawa, Pacific J. Math. 18 (1966) 411-422. doi: 10.2140/pjm.1966.18.411.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-doi-10_7151_dmal_1215
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.