PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1999 | 79 | 1 | 119-131
Tytuł artykułu

Algebras whose Euler form is non-negative

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
79
Numer
1
Strony
119-131
Opis fizyczny
Daty
wydano
1999
otrzymano
1998-04-02
poprawiono
1998-06-09
Twórcy
autor
  • Instituto de Matemáticas UNAM México, D.F., 04510, Mexico
  • Instituto de Matemáticas UNAM México, D.F., 04510, Mexico
Bibliografia
  • [1] I. Assem and A. Skowroński, Quadratic forms and iterated tilted algebras, J. Algebra 128 (1990), 55-85.
  • [2] M. Barot and H. Lenzing, One-point extensions and derived equivalence, to appear.
  • [3] M. Barot and J. A. de la Peña, Derived tubular strongly simply connected algebras, Proc. Amer. Math. Soc., to appear.
  • [4] M. Barot and J. A. de la Peña, Derived tubularity: A computational approach, in: Proc. Euroconference on Computer Algebra for Representations of Groups and Algebras, to appear.
  • [5] M. Barot and J. A. de la Peña, The Dynkin-type of a non-negative unit form, to appear.
  • [6] R. Bautista, F. Larrión and L. Salmerón, On simply connected algebras, J. London Math. Soc. (2) 27 (1983), 212-220.
  • [7] P. Dräxler, Completely separating algebras, J. Algebra 165 (1994), 550-565.
  • [8] P. Dräxler and J. A. de la Peña, Tree algebras with non-negative Tits form, preprint, México, 1996.
  • [9] C. Geiß and J. A. de la Peña, Algebras derived tame to semichain poset algebras, in preparation.
  • [10] P. Gabriel, B. Keller and A. V. Roiter, Algebra VIII. Representations of Finite-Dimensional Algebras, Encyclopaedia Math. Sci. 73, Springer, 1992.
  • [11] D. Happel, Triangulated Categories in the Representation Theory of Finite Dimensional Algebras, London Math. Soc. Lecture Note Ser. 119, Cambridge Univ. Press, 1988.
  • [12] D. Happel and C. M. Ringel, The derived category of a tubular algebra, in: Representation Theory I, Lecture Notes in Math. 1177, Springer, 1984, 156-180.
  • [13] S. A. Ovsienko, Integer weakly positive forms, in: Schurian Matrix Problems and Quadratic Forms, Kiev, 1978, 3-17.
  • [14] J. A. de la Peña, On the representation type of one point extensions of tame concealed algebras, Manuscripta Math. 61 (1988), 183-194.
  • [15] J. A. de la Peña, On the corank of the Tits form of a tame algebra, J. Pure Appl. Algebra 107 (1996), 89-105.
  • [16] J. A. de la Peña, Derived-tame algebras, preprint, México, 1998.
  • [17] C. M. Ringel, Tame Algebras and Integral Quadratic Forms, Lecture Notes in Math. 1099, Springer, 1984.
  • [18] A. Skowroński, Simply connected algebras and Hochschild cohomologies, in: CMS Proc. 14, Amer. Math. Soc., 1993, 431-447.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-cmv79z1p119bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.