PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1998 | 78 | 2 | 283-291
Tytuł artykułu

Note on the transitivity of pure essential extensions

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
78
Numer
2
Strony
283-291
Opis fizyczny
Daty
wydano
1998
otrzymano
1998-01-06
poprawiono
1998-04-17
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, Tulane University, New Orleans, Louisiana 70118 U.S.A.
autor
  • Dipartimento di Matematica Pura ed Applicata, Università di Padova, Via Belzoni 7, 35131 Padova, Italy
  • Dipartimento di Matematica Pura ed Applicata, Università di Padova, Via Belzoni 7, 35131 Padova, Italy
Bibliografia
  • [B] N. Bourbaki, Algèbre commutative, Chap. 1-2, Hermann, Paris, 1961.
  • [Br] W. Brandal, Almost maximal integral domains and finitely generated modules, Trans. Amer. Math. Soc. 183 (1973), 203-222.
  • [F] L. Fuchs, Infinite Abelian Groups, Vol. I, Academic Press, London, 1971.
  • [FS] L. Fuchs and L. Salce, Modules over Valuation Domains, Lecture Notes in Pure and Appl. Math. 97, Dekker, New York, 1985.
  • [GG] J. L. Gómez Pardo and P. A. Guil Asensio, Chain conditions on direct summands and pure quotient modules, preprint.
  • [GJ] L. Gruson et C. U. Jensen, Modules algébriquement compacts et foncteurs $\limind^{(i)}$, C. R. Acad. Sci. Paris Sér. A-B 276 (1973), A1651-A1653.
  • [K] R. Kiełpiński, On Γ-pure-injective modules, Bull. Acad. Pol. Sci. Sér. Sci. Math. Astronom. Phys. 15 (1967), 127-131.
  • [M] J. M. Maranda, On pure subgroups of abelian groups, Arch. Math. (Basel) 11 (1960), 1-13.
  • [S] B. T. Stenström, Pure submodules, Ark. Mat. 7 (1967), 159-171.
  • [W] R. B. Warfield, Jr., Purity and algebraic compactness for modules, Pacific J. Math. 28 (1969), 699-719.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-cmv78z2p283bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.